Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Magaságyást szeretnék készíten...

Magaságyást szeretnék készíteni bontott téglából. Mivel lenne érdemes megkötni a téglát, hogy a benne elhelyezett föld ne feszítse szét?

Figyelt kérdés
Méretei: 200x300x50 centiméter. Néztem habarcsot és ha jól számoltam akkor 6nm-re kell vegyek anyagot hozzá, ez 5-6 zsák. Ez elég stabilitást adna neki, hogy a kb 3 köbméter föld ne tolja szét az építményt? Épített már valaki ilyet? Arra gondoltam esetleg oszlopokat vernék be a falak mellet X távolságonkét.

2016. nov. 18. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Fél méter a magassága lesz? Kisméretű tégla? Milyen falat akarsz rakni? Milyen oszlopokat akarsz beleverni?
2016. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én bontott hullámpalákból akáckaró megtámasztással készítettem ehhez hasonlót. Nem földdel, hanem összedarált nyesedékkel, zöldhulladékkal töltöttem meg, amiben a paradicsom kiválóan megél. Bontott tégla esetén nem biztos, hogy szükség van habarcsra, mert a téglák közti rések csak jót tesznek a szellőzésnek. Én inkább falécből készítenék valami keretet, ami a felső téglákat a helyükön tartaná a sarkoknál elhelyezett akác karókhoz rögzítve. Az ágyás méretezését érdemes úgy megoldani, hogy ne kelljen nyújtózkodni, ha az ágyás közepén tevékenykedünk. Ha a téglafal belső oldalán (akár részlegesen is) agrofólia borítás is van, akkor a víztartás is megoldott.
2016. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen fél méter magas lenne a magssága. Nagyméretű bontott téglát hasznáénék. Az oszlopok is kb fél méter magasan tartanák meg a téglát, hogy ne tolja szét a föld.

Azért nem akarnám még plusz körbedeszkázni, mert lehet az lehet rontana az esztétikai látványon. Tudom nem ez a legfontosabb, de erre is szeretnék adni.

2016. dec. 9. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:

KIZÁRT dolog, hogy fél méter magasat széttolná a föld. De biztos, ami biztos alapon, építs magába a falba oszlopokat, mutatom: [link]

Sokat kell lefele görgetni!

2016. dec. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!