Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bontott téglából "teraszt"...

Bontott téglából "teraszt" érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
A szalonnasütő mellé szeretnék egy pár négyzetméteres részt kirakni téglából (sóderágyra), de nem lenne fedett. Úgy tudom, hogy szétfagy télen, ugyanakkor máshol is láttam már még kocsibejárót is így megoldva. Le kell kezelni valami vízzáró anyaggal?
2011. máj. 31. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
én még nem hallottam, hogy szétfagy, bár nem értek hozzá... A férjem ősszel csinálta bontott téglából a teraszt, nem tudta befejezni teljesen, nincs lekezelve semmivel, és semmi baja nem lett télen.
2011. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Semmivel nem kell lekezelni, a sóderágy bőven megfelel neki. Miután leraktad sóderhomokkal a réseket is fel kell tölteni.

Az a lényeg, hogy sóderágyban ne keletkezzen "vízszem" azaz a tégla alatt ne álljon a víz.


Sok sikert!

2011. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De igen, le kell kezelni, de nem a fagyás miatt, hanem hogy a felület porózussága miatt ne menjen minden kosz bele és a színe megmaradjon.

Kőbalzsammal, vagy a Botament cégnek van Klinkerolaja, ezzel át kell kenni egyszer.

2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Közben utána olvasgattam, és a sóderre azt írták, nem jó, mert nem tudom eléggé tömöríteni: helyette inkább murva. Szerintetek?

Másik kérdésem a szegélykő (?). Kell? Nem igazán van rá pénzem, de félek, hogy a széle lesüllyed. Gondoltam azt is, hogy akkor, ha mindenképp kell, azt is téglából csinálva, hosszában állítva. Vélemény?

2011. máj. 31. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyu, nálunk kb. 2 éve kocsibeállónak van lerakva bontott tégla, simán a homokba, és alig látszik, hogy kezd kicsit besüllyedni ott, ahol a kerék megy rajta (tető van fölötte, az mondjuk segít rajta egy kicsit). Szóval ha nem teherautóval mentek szalonnát sütni, akkor elég lesz a sóder egy jó darabig. A szélén két oldalt beton van (kerítés, járda), az egyik oldalon gyephézagos tégla, a negyedik oldalon semmi. Egyelőre kutya baja, nem mászott szét. Ha neked nem válik be, akkor még mindig elgondolkozhatsz a szegélyen, vagy 5 évente kijavítod a szélét.
2011. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!