Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van értelme lefesteni az "I"...

Van értelme lefesteni az "I" (IPE 180) acélgerendát?

Figyelt kérdés

Most építünk egy sima fafödémes családi házat, ahová az ács áthidaló gyanánt "I" gerendát épített be. A kiszállítást követően azonnal ment a gerenda a tetőre és már hozzá is toldották a fenyőgerendákat.

Most kb. mindenki azza cseszeget, hogy le kellett volna festenem, vagy még fessem le míg lehet.

Szerintetek ennek van értelme? Lefesteni egy tartószerkezeti acélgerendát, amit nem ér az időjárás vasfoga (elvégre a tető alatt van)? Úgy gondolom, hogy a fenyő gerendák addig 3x lerohadnak, mire a festetlen gerenda annyira elrozsdál, hogy ne töltse be a funkcióját...

Ti mit gondoltok? Fessem le? Megéri költeni rá és időzni? Vagy fölösleges idő és pénz pocsékolás?

Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!:)



2016. nov. 22. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy közvetlenül nincs kitéve az időjárásnak, még ugyanúgy korrodál. Fesd le, mégiscsak az otthonod...
2016. nov. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonkêppen beltéri. Élettartama itt kb. 500 év festetlenül. Ha látszódna, tehát ha takaratlan lenne, mindenképp lefesteném, de így felesleges.
2016. nov. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én raktam be 4m hosszan ilyet. és nem festettük le. Mondjuk eszembe sem jutott. Szerintem beltérben kb. 1000év alatt kezd el korrodálni.
2016. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!