Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostmár csak kondenzációs...

Mostmár csak kondenzációs gázkazánt lehet beszerelni . Csak kéménybe lehet ezt bekötni vagy ki lehet vezetni simán falon kívülre?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Oldalra is ki lehet vezetni, meg felfele is. Ha engedik. Ha jól emlékszem pont a kéménybe bekötés a legdrágább megoldás.
2016. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem pont az érdekelne hogy engedik e oldalra kivezetni. Pár éve építkeztem és a sose használt gázkéménybe be se köthetek semmit.
2016. nov. 30. 13:32
 3/10 anonim ***** válasza:

A sose használt kéménybe miért nem lehet bekötni semmit?

A kéményseprőnek amúgy is meg kell néznie átadás előtt , papírt kell adnia róla.

Nekünk azt mondták , hogy a kivezetés macerás , belekötnek a gázosok , úgyhogy a kéménybe lett kötve.

2016. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mikor kész lett a kémény átvetettem a kéményseprőkkel. De most mire gázkazánt tennék már csak kondenzációst lehet betenni ahoz meg nem jó a hagyományos gázkémény. Mivel a kéményt annak idején átvették jó lenne a sima gázkazán is . Csakhogy a gáz most lesz odavíve és a gázterv alapján látják ugye a dátumot hogy most csináltattam. Ez alapján viszont mostmár csak kondenzációst lehet bekötni. Kész röhely hogy van egy sosehasznált gázkémény ami nem volt olcsó de nem használható semmire.
2016. nov. 30. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éve csinálták a fali kivezetést. Akkor csak arra kellett figyelni, hogy a szomszédtól meglegyen a 4 m távolság és nem lehetett felette féltető.

Új kiépítés volt és átvették a gázosok.

Nem tudom, hogy azóta változtak-e a szabályok.

2016. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen pont erre lennék kiváncsi . 200 -250 egy kémény
2016. dec. 1. 10:35
 7/10 anonim ***** válasza:

De miért nem lehet a kéménybe bekötni a kondenzációs kazánt ?

Egy vékony műanyag csövet dugnak fel a kéménybe , azon keresztül fújja ki az égésterméket , a levegőt pedig a cső mellett szívja be a kazán.Nálunk 1975 - ben épült a kémény , a kondenzációs kazánt 1 éve szereltettük be , senki sem mondta , hogy rossz a kémény.

2016. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na ezt a verziót még nem hallottam hogy a meglévőbe belerakni a kondenzációs kéményt.
2016. dec. 2. 20:13
 9/10 anonim válasza:

Pont ezt szerettem volna megtudni. Nekünk nagyon magas a kémény a pincétől, ki is van bélelve normál gázkazánhoz. Szeretnék én is kondenzációsra váltani, de arra kettős cső kell, mert az egyiken be kell szívnia a levegőt, a másikon meg ki kell fújnia. Milyen átmérő kell az égéstermék elvezetéséhez? pl 150-es a mostani bélés, abba milyen kell? Megoldható egyáltalán? Mennyi kondenzvíz jön a kazánból naponta? Padlófűtés van, a visszatérő max 30 fok, de inkább kevesebb, erre épp ez a kazántípus lenne jó. Mennyit lehet spórolni egy ilyen kondenzációs kazánnal? Van valaki, aki átállt ilyenre, hasonló fűtési paraméterekkel? Padlófűtéssel, sima kazánról átállt erre az újra? Tapasztalat?


Bocs a kérdezőtől, hogy belepofátlankodok a kérdésébe, de nem szeretnék új topic-ot nyitni, valamint a kémény para nekem is megvan!

2017. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Helló . Hát hogy mennyit spórolhatsz vele nem tudom de biztos hatékonyabbak a régi kazánoknál. Egyébként úgy tudom bele lehet rakni a régi bélelt kéménybe a kondenzációs kéményt. De az túl hosszú lett volna és drága úgy tudom , de végül ez fel se vetődött mert ki lehet állni a falon kívülre nálam. Megcsináltattam közben a gáztervet is innen tudom
2017. jan. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!