Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megbízható, jó ár-érték...

Megbízható, jó ár-érték arányú, fali kondenzációs kombi gázkazán létezik?

Figyelt kérdés
Milyen fali kondenzációs kombi gázkazánt vennétek a 120nm-es házatokba? Milyen márkák a jók? Mennyibe kerülnek a kiegészítők és később az esetleges szervíz? Köszönöm előre is. Melyek az olcsóbb, de még megbízható márkák és melyek a drágább, de még megfizethetőek? 300-500e Ft között.

2016. máj. 3. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan? Kazánra vagy fűtési rendszerre? Mert 3-500e között csúcskategóriát kapsz kazánból, rendszerből szinte semmit.

Mi most vettünk egy BOSCH fűtési rendszert, padlófűtéssel, szolárral, 300L tartállyal 1,3M-ért, ebből a kazán 221e volt. Szóval pontosítsd h mire van szükséged. (bár neten fönt van minden, pár kattintás az egész)


Ha csak arra vagy kíváncsi melyik márka milyen minőséget képvisel, akkor meg olvass végig pár fórumot. Egy ilyen beruházásnál megéri.

2016. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ebben a kategóriában a legjobb a Wolf ( ez az árán is látszik ), alatta van a Vaillant ( S.Duval ) , kevésbé jó a Baxi , Ariston .

Egy teljes rendszer beszerelés nekünk ( 13-15m- es kéménnybéleléssel ) 900e és 1 millió között volt .

Ebben benne van egy Vaillant( 350 e) kazán , egy Hajdú bojler ( 100e - gázzal megy , ha nincs gáz akkor átvált áramra ), szerelési anyagok , iszapleválasztó ,

, szobatermosztát ,kéménybélelés,szállítás,gázterv ,

EPH vizsgálat ,váltószelep , villanyszerelés,gáz illeték , márkaszervizes beüzemelés,kondenzvíz elvezetés .

Azt hiszem , hogy az éves szerviz 10e körül van de ez nem biztos.

A bojlert gáznál 5 évente vizkőmentesíteni kell.

A kazánt nagyon nem kell szerelni , a gáz része akár 50 évig is elmenne , de az elektronika úgy van megcsinálva,hogy 5-7 év után tönkremenjen , akkor pedig az egész kazán megy a kukába.

Nagyjából 10 év élettartamra lehet számítani a kazánnál , de minimum 5 évre.

2016. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éves S Duval kazánom van.

A szerelő minden évben kijön, belenéz, hümmög, megkérdezi, hogy biztosan használjuk, mert nem látszik rajta ?

2016. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha nem annyira az alsó árkategóriában keresgélsz, akkor én a Viessmann-t javaslom. Rendkívül problémamentes kazánok. Nem érzékenyek a vízminőségre. A hőcserélője és a gázégője is saját szabadalom. A Vitodens 100 készüléke pont most újul meg. Az újítás lényege, hogy informatív érintőképernyős kijelzőt kap, nagyobb lesz a modulációs tartománya, több fűtési kört lehet vele vezérelni. Ez az új egy kicsit drágább lesz, mint a mostani, de a mostanival sem fogsz mellé. Itt meg tudod nézni: [link] .

A Wolf is jó választás lehet, de nem annyira elterjedt, pedig minőségben a Viessmann márkával egyenértékű és garantáltan Németországban készül. A Wolfnak előre központilag meghatározott szervizköltsége van az általános feladatokra, ezért a szervizesek körében nem túl népszerű. A fogyasztóknak viszont ez kedvez, ha találnak szervizest az adott országrészben.

2016. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Azt nézem, hogy az olcsók és a Wolf/Viessmann között 100eFt van maximum, ami bár nem kevés pénz, de 10-15 éves időtávon már megéri a minőség és megbízhatóság adta nyugalomért. Szívesen vennék hazai márkát is, csak annyi rosszat hallottam úgy általában a modern kazánok elektronikájáról, hogy biztos ami biztos németet vennék.
2016. máj. 5. 09:06
 6/7 Fromi válasza:
mi a helyzet az Unical kazanokkal, meggyozo a dumajuk, bar talaltam benne bullshitet. En mostanaban az Saunier es az Immergas termekeit nezegetem. Amit eddig olvastam az edesz technologiarol, ugy tunik, hogy nem artana nekije egy pollenszuro a legbeomlore. Egy autos klimaszuro kb 1700, mar csak hazat kell tapasztani nekije.
2017. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Immergas van és nagyon szeretjük. A szerelő ajánlotta, takarékos, és állítólag rengeteg helyen bevált.
2017. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!