Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol laknátok szívesebben a...

Hol laknátok szívesebben a két lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Telket szeretnék venni és házat építeni. Adott két lehetőség ami közül választanom kéne. Az első hogy veszek egy telket a városban. Vidéki de közepes nagyságú városról beszélünk. A telek árak itt úgy néznek ki hogy kb 800nm/15M Ft. Építek egy kb 50nm-es házat rá kb 15M-bol. Így van egy kis házam telekkel a városban 30Millioért.


A másik legetőség hogy az említett város szélén vannak üdülőterületek és ott az árak 1000nm/6-7M Ft de vannak olcsóbbak is 2-3ért. Veszek itt egy telket és marad még több mint 20Milloiom egy házat építeni. Csatorna nincs, viz nincs, gáz nincs, áram viszont van a telkeken. A kilátás jó mer olyan domboldalas a rész. Végül is egy szőlőhegy. Hozzzáteszem hogy kb 6-7 gazdag már kiköltözött ide és kb 20 Millás házakat húztak fel az elmult 5 évben.


Ti melyik helyre költöznétek? Fiatalok válaszát várom elősorban, hozzám hasonló korosztályét. 27 vagyok. Köszi előre is a válaszokat.


2016. dec. 5. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat ez tobbe fog kerulni mimt 15m (szerintem) de am en azt a helyet valasztanam ahol tiz esetleg 20 ev mulva is el lehet adni. Ezalatt azt ertem, hogy nincs olyan nagy telek mellette ahol pl felhuznak majd egy kisebb fajta gyartelepet. Pl az udolos nekem igy a leirtakbol jobban tetszik mert talan vedettebb terulet. Mondjuk azert nem art ha az utrol be lehet hozni a vizet meg a gazt a telekre, a csatornarol nem is beszelve.
2016. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is kiköltöztünk a városszélére ahol tanyák vannak, meg pár ujjépítésű nagy ház, és ezerszer jobb.


Mikor a régi utcánkba jártam már furcsa volt hogy oylan közel vannak a házak egymáshoz.


Itt mindenkinek nagy telke van,nem hallani mit beszél a szomszéd


Gáz , csatorna nincs de nem is hiányzik.

2016. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is hegyoldalban lakom, millió ok miatt szeretem.


Viszont van, amit alaposan át kell gondolni. Elsősorban a közlekedést.

A tömegközlekedés mennyire elérhető? Hány perc séta a legközelebbi buszmegálló, és milyen gyakran járnak a buszok? Ezt akkor is figyelembe kell venni, ha egyébként kocsival jársz, mert bármikor előfordulhat, hogy kocsi nélkül marad az ember.


Még mindig ennél a témánál maradva: télen mennyire megközelíthető a hely autóval? Ha valaki busszal jár, annak a tél nem gond, a buszmegállóig térdi érő hóban is el lehet lépegetni, a busz vonalát meg már takarítják. De a kisebb szőlőhegyi utakat nem szokták. Leesik 20 cm hó, akkor az autót hetekre el lehet felejteni.

2016. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat akik írtak és szívesen várom mások válaszát is még. A buszmegálló közel van a telkekhez. Van több is. A közel az úgy max fél km a legtávolabbi. De van ahol csak 200m. Én mindenhova kocsival károk viszont a telkekhez vezető út nem aszfaltos.
2016. dec. 5. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Második. Engem nem zavar, ha nincs csatorna, gáz és vezetékes víz (itt sincs), az, hogy nem a városban van, inkább előny, eladni pedig nem akarnám. Az azért megváltoztatja a dolgokat. A kilátás pedig elég fontos. Nem véletlenül lakom 2 pici falu között egy dűlőben, ahol elég sok milliót beleöltem egy nayaraló átépítésébe. Sose tudnám eladni, max. féláron, de nem is akarom. (Azért ha lett volna jobb lehetőség, szívesen mentem volna egy város szélére. De nem volt jobb.)


Tökéletesem megértem, ha valakinek teljesen más a prioritásrendszere, nekem is olcsóbb lenne a fűtés gázzal, mint villannyal, de nem bánom (amúgyis én döntöttem, hogy nem fával akarok fűteni s elbontattam a kéményt).

2016. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A közlekedés valóban fontos, de akkor ez így rendben van, fél km nem sok gyalog sem. Itt 4 km-t kell gyalogolni a legközelebbi buszmegállóhoz. De nem gond, mert van autó, motor, bicikli. A bicikli azért is kell, mert meredek, nyomvályús földútnál a sár is problémás egy kisautónak. Terepjáróval télen-nyáron OK tud lenni, bár egy szeles vidéken semmibe sem kerül a szélnek 10-20 centis hóból 1 méteres torlaszokat építeni, tapasztalat.

Amúgy a hó pont nem igazán zavar, ritka az a tél, hogy hó legyen hosszan. Persze érdemes dolgolni erre, de ha meg lehet oldani akár kényelmetlenül, lassabban az ilyet, akkor az 2-3 évente beleférhet, mégsem olyan, mintha évi 2 hónapon át hó lenne a háznál.

2016. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazábol ez a szôlőhegy nagyon közel van a városhoz. A legtávolabbi pontja a város szélétől 3km. Ahol ém nézegetek telkekek az 1km-re van a várostól. Szoval kocsival 5perc bemenni a városba. A központba 10perc. A lenti telkek mellett van főút azok onnan nyílnak, a fenti telkek magasabban vannak kicsit azokhoz földút vezet. Lent van pár háznál közmű azok a 7M-s telkek. A fentieken csak villany van. Az egész domb magassága ugy 10-15méter. Szoval nem igazán hegyoldal ez inkább csak egy kis domb. De a kilátas fentről szép. Látszil az egész város főleg este ahox világít 1km távolból. Az alsó telkek amik a főútról nyilnak azokon nincs olyan nagy kilátás mert itt a szintkülömbség kb 5-6méter csak.
2016. dec. 5. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Az pont jó hely kehet, nincs messze de már elég nyugis
2016. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen:) köszönöm a válaszaitokat:)
2016. dec. 5. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!