Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a különbség a kályha,...

Mi a különbség a kályha, kandalló, kémény, kazán között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit fogalmi zavarban vagyok. Eltudnátok mondani, hogy mi a különbség ezeket között? Minek mi a szerepe? Tudom, hogy fűtéssel kapcsolatosak, de úgy nem tudom, hogy mik ezek.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. dec. 24. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a négy szót -egyenként- beírod a Googleba és elolvasod amit találsz!

Gondolod, hogy akárki is itt fog neked írásban kiselőadást tartani?

2016. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően: Kémény tartozik az összes többihez, azon megy ki a füst. A többivel fűtünk.

Kályha: zárt, egy légteret fűt.

Kandalló: szintén egy légteret fűt, de elöl nyitott kivitel.

Kazán: Mint egy kályha, de tartozik hozzá egy víztartály, ahonnan a felmelegített vizet szivattyú juttatja a radiátorokba csöveken keresztül. Egy egész házat képes így felfűteni (központi fűtés).

2016. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ez így sokat segített.
2016. dec. 24. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kályha nem csak egy légteret fűt, illetve attól függ, miből készül.

A kémény kivezeti a füstöt, mert ha fával tüzel az ember, akkor füst keletkezik, aminek ki kell jutnia, különben baj van.... A kályha lehet vaskályha (jól melegít, de hamar elmegy a meleg) és lehet csempekályha (kiválóan fűt és sokáig megtartja a meleget). És NEM CSAK EGY HELYSÉGET TUD AZ EMBER FŰTENI vele! Nekünk volt csempekályhánk, amivel 2 szobát és a fürdőt együtt tudtuk melegíteni, persze az volt a legmelegebb, amelyikben volt a kályha és a helységek között nyitva volt az ajtó. A kandalló egy helységet tud csak fűteni, és nyitott, a füst is előfordul, hogy a fűtött helységbe ragad, pl ha eldugul a kémény, vagy olyat dob rá az ember. Ez mellett balesetveszélyes is! A kazán pedig jól írja az előző válaszoló, mindent fűt a lakásban és úgy, hogy meleg vizet keringet a csövekben, radiátorokban. Nekünk jelenleg olyan van, én a csempekályhát szerettem, mert iszonyatosan jó meleg van tőle a lakásban.

2016. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Direkt nem azt írtam, hogy egy helyiséget. De ha kinyitod az ajtókat, az egész máris egy légtér, nem?

A falba épített csempekályhák akár 3 helyiséget közvetlenül is felfűtenek, de ott egy-egy kályhaoldal más-más helyiségben van. Itt valóban nem igaz az egy légtér.

Mondjuk csempekályhából és kandallóból is létezik vízteres, így kb. kazánként működik.

2016. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy a kályha és a kandalló leginkább kovekciósan adja le a hőt, tehát a közvetlen környezetében van a legmelegebb. A kazánt egy külön helyiségben szokás elhelyezni (kazánház), ami a lakótéren kívül helyezkedik el. Ennek előnye, hogy fűtésnél nem hordod be a fát és vele a koszt, hátránya pedig, hogy karácsony este is ki kell menni, otthagyni a vígságba merülő asztalt, mert tenni kell a tűzre. (Hacsak nincs puffer, de az már egy külön történet.)
2016. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!