Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szocializmusban hogy építeth...

A szocializmusban hogy építethettek házakat tervrajz meg bármiféle mérnöki tervezés nélkül?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 15:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor az bullshit,hogy sokan csak úgy nekiálltak és rokonság,ismerősök stb segítségèvel felhúztak egy házat?"


Persze hogy az! Az olyanok terjesztik az ilyen hülyeségeket, mint az első hozzászóló, aki kb. 1998 táján születhetett, vagy még annál is később.


Technikum, főiskola és egyetem szintjén is volt építészmérnök képzés az "átkosban". Egész lakótelepeket és városrészeket húztak fel a szocializmus idején, persze, hogy nem tervrajz nélkül.


De hogy lehet egyáltalán ennyire sötét valaki, hogy ilyesmi az eszébe jut???


Az, hogy a rokonság meg a szomszédság segített építkezni, az nem azt jelentette, hogy nem volt tervrajz, hanem azt, hogy ők adták a segédmunkát a mesterek keze alá.

2017. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
48%
ad #1 talán az az 1998 egy véletlen elgépelés, mert legfeljebb 1898 lehet, de egyébként is a "szocializmus" korszakára, azaz 1949-1989 közti időszakra vonatkozik az egyébként zavaros kérdés.
2017. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom az egyes hol él. Mindenről volt tervrajz a szocializmus idején. Apámék Kádárkockájáról is megvan.
2017. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%

11-es!


Amit az 1-es írt, azt felénk úgy hívják SZARKAZMUS !

A szarkazmus jelentése - hogy ne legyen további félreértés - keserű, maró, csípős gúny.

Nem tisztem megvédeni az 1-est, nem is kért meg rá, de amit írt annyira abszurd, hogy képtelenség nem felismerni benne a szarkazmust.

Szóval, ne hergeljétek magatokat! :)

2017. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

"sokan csak úgy nekiálltak és rokonság,ismerősök stb segítségèvel felhúztak egy házat?"

Lehetett ilyen, de előtte egy építészmérnök megtervezte, engedélyezték és utána hopp felhúzták!

10-es Miguel A sok tapétázás után viszont egyre csökkent a szélesség és hosszúság.... :D

2017. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
34%

isteni szerencse, hogy manapság már nem lehet úgy építkezni mint anno.

a szomszéd Pista meg a Béla haver és még kitudja kik gányolták össze a régi házakat.

2017. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Donald J. Trump ***** válasza:
76%

Építési engedély kellett...ha hivatalosan akart építkezni valaki. Ha meg nem hivatalosan, akkor nem. Így elég sok ártéri terület beépült ingatlanokkal, Budapest környékén pl. a római parton is megjelentek a vikkend/lakóházak, de a Tisza menti kistelepüléseken is egy csomó ilyen övezet van, s minden árvíz alkalmával előjön a kérdés, hogy mi a fenének homokzsákozik ott többezer ember pár másik hülyesége miatt. Mivel házhiány volt meg szocializmus, nem nagyon pesztrálták ezeket az illegális épületeket, inkább intéztek rájuk valami utólagos papírt, s az illegálisból legális lett (meg nyílván az sem volt hátrány, ha elvtársak voltak az illetők).

A tervrajz meg volt is meg nem is - a legszegényebbek esetében inkább nem volt, s azoknak a házaknak a nagy része, ami tényleg bénán lett összerakva, már nem áll. De azért elég jellemző volt a korszakra, hogy a legjobb építészek és mesteremberek (köztük sok zsidó) vagy elhagyták az országot vagy a háborúban elhunytak - netán '56-ban disszidáltak, s bizony ez elég látványos színvonalbeli esést eredményezett a magyar építészetben. A háború utáni 1-2 évtizedre meg még a szocreál is rányomta a bélyegét. De úgy a '70-es, '80-as évektől már nem volt annyira gáz, mert a hazai építőanyag gyárak kínálata is elérhetővé vállt szinte bárkinek, s ez elég jó löketet adott a minőségnek.

2017. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes régen szinte minden ház úgy épült hogy szomszédok ismerősök építették. A Kádárkockák nagy része így épült és mind áll.
2017. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%

#1-es vagyok. #14-es kedves hozzászóló lett a nyertes!

Igen, írásban nehéz hangsúlyozni a megfelelő szavakat. :-)

Nem hittem volna, hogy valaki is komolyan veszi. :-)

Én sajnos magát a KÉRDÉST nem tudtam komolyan venni, de úgy látszik, másoknak sikerült. :-) Én szarkazmussal reagáltam, más meg engem fikázott...

Sebaj, mindenkinek BÚÉK! :-)

És még egy sor smiley:

:-) :-) :-) :-) :-):-):-):-)

2017. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

# 10


Ha a belső méreteket vetted külsőnek akkor rövidebbnek kellett volna lennie a háznak... nem fordítva lehetett? Nem értek hozzá, csak úgy elgondolkoztam a dolgon. Azért nagyjából értem hogyan épülhetett az a ház :))

2017. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!