Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázsépítés téglából. Kell...

Garázsépítés téglából. Kell hozzá engedély, tervrajz, ilyesmik? Kb 6-7m hosszú és 5-6m széles lenne, rendes cseréptetővel. Mennyi lenne árban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 1. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell engedély, felénk ilyet 150 ezer körül terveznek.
2016. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert halottam,hogy most már nem kell,de mondom meg kèrdem.
2016. okt. 1. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
megterveztetni meg kell, de talán nem engedély kell rá, hanem bejelentési kötelezettség van.
2016. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert halottam,hogy most már nem kell,de mondom meg kèrdem.
2016. okt. 1. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért van a bejelentési kötelezettség, hogy utána ki tudják rögtön vetni az adót a garázs után.
2016. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És kb 5m széles és 6-7m hosszú garázs meg építése aknával együtt,szigeteléssel,normál minőségű cseréppel mennyibe fájhat ?
2016. okt. 2. 07:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, mondom megkérdem.

Felhívtam az önk. építési osztály azt megmondták.

Csak mert ahány település annyi szopás.

2016. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az 50 cm3-t nem haladja meg, nem magasabb, mint 2,5 méter és a beépíthető területbe még belefér, akkor engedély nélkül építhető, a vonatkozó jogszabályok betartásával, pl. a szomszéd kerítésétől való távolság stb.
2016. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez méret alapján biztos, hogy engedélyköteles.

Amit te hallottál az a lakóépületekre vonatkozik (bejelentés köteles, de azt is tervezővel kell megterveztetni!) a garázs, raktár stb épületekre nem. Azok akkor nem engedélykötelesek, ha: Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, melynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 50 m3 térfogatot és 3,0 m gerincmagasságot.

2016. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!