Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire lehet élhető egy...

Mennyire lehet élhető egy 6,1*3m belméretű kétszintes kis zártkerti ház?

Figyelt kérdés

Tudom, igényektől függ.

A kérdés az lenne, két embernek elég lehet ez a gyakorlatban?

pici konyharész, fürdő nappali lent, két 7,5m2 körüli kis szoba az emeleten.



2017. jan. 21. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez az emberektől is függ. Az én házam 80-90 nm-es és szerintem eléggé picike, bár már alakul (ketten vagyunk, de ez nekem majdnem mindegy). Ha nem lenne kertem, nem bírnám. Miközben vannak, akik 6 nm-en élnek s elviselik.

Rengeteget számít a beosztás, berendezés is. Egy apró hely is élhetőbb lehet, mint egy nagy, ha nagyon okosan vannak elhelyezve a dolgok s pl. nincs túl sok ablak s ajtó (a házban egyetlen sarkom van, ahova egy nagyobb sarokszekrényt el tudok helyezni. mindig közbejön egy ablak, ajtó vagy fent a ferde plafon s vannak egyszerűen kihasználhatatlan helyek. ide lakberendező kell vagy plusz fal, egy szerencsésebb helynél ez sokkal egyszerűbben megoldható).

Az is fontos, a két ember mit csinál a házban s mennyi időt tölt el ott, mivel. A belmagasság sem mellékes.


Ha nagyon jól van berendezve, aranyos kis kuckós hely lehet, akár még én is elviselném, a konyhát leszámítva, mert annak a teljes alsó szint se lenne valami nagy... De van, aki szinte csak aludni jár haza vagy más a személyisége s a konyhában is csak kávét főz...

2017. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a térrel nem lenne gondom, de az ilyen zártkerti házak általában sufnituninggal készülnek, ami használt dolgok igénytelen kombinációját jelenti. Ilyen környezetben 5 percet sem bírnák ki.

Ellenben ha egy igényesen megtervezett és megépített házról lenne szó ahol ötletes és praktikus megoldások rend és és tisztaság van, új a berendezés és a bútorok, akkor nekem megfelelő lenne.

2017. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ennél a nappalink is nagyobb, és kicsinek érzem...
2017. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem sufnitunningról van szó, hanem teljesen új építésű házrról. Az érdekelne, hogy mennyire lehet egy ekkora teret praktikusan berendezve, élhetövé tenni?
2017. jan. 22. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire.
2017. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem két fiatalnak kezdetnek teljesen jó. Gyereket azért ne vállaljatok ekkora lyukba :)


Pár példa kb. ekkora (30-40m2-es) lakásokra:

[link]

[link]

[link]

[link]


Őszintén szólva a fürdőt a ti esetetekben fentre raknám. 18m-en nem fog elférni nappali+ebédlő+konyha+előszoba és a fürdő is. Fent két szoba esélytelen, értelmesebb lenne 1 háló, pici gardrób és egy pici fürdő mellé. 2 db 7,5m2-es lyuknak, amibe épphogy egy ágy meg egy éjjeliszekrény elfér, semmi értelme.

2017. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is ki lehet hozni ebből egy aranyos kis otthonos teret, kezdetnek elég az.

Lent 2m2 előtér, ajtó nélküli nyitott nagyszoba-ebédlő-konyha. Bárpultos megoldással, rendes étkezőasztalra nem vesztegetném a helyet. A lépcső alatt bépített szekrény tárolóhelynek. Fent fürdő-wc, 1 háló. 2 nem fér el.

2017. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Éltem már kettesben 9 négyzetméteren is, most pedig egy 42 négyzetméteresben lakom, igaz itt 310 cm a belmagasság, az előző pedig 2 méter volt. :) Még néha a mostanit is kicsinek érzem, pedig egyterű és nagy a belmagasság is, plusz jól szigetelt, tehát nem ráz a hideg sem. Mindkettő zártkerti ház.


Amiről te írsz, az a kettő között van.

Huzamosabb emberi tartózkodásra szerintem teljesen alkalmatlan. Itt is éltek egy ilyen hétvégi házban a környékünkön, egy 3 fős család, de ahogy jött az ősz feladták. Igaz ők azért mert nem volt csak áram bekötve, fürdéshez kútból, iváshoz ásványvízzel szereztek folyadékot. :) Nyilván ez sem mindegy. Mennyire van közművesítve.


A télnél dől el különben minden.

Amikor leesik 30 centi hó, nem mindegy, hogy hol a legközelebbi aszfaltos út.

Amikor -20 fok van, akkor egy ilyen belterű ház, ráadásul ha régi építésű, tömör téglából épült és nincs szigetelve, reggelre 12 fokos lesz, hiába lett este 24 fokra fűtve.

Amikor 2 hete nincs eltakarítva a hó még főutakról sem, neked meg fél kilométert kell gyalogolni az első boltig.

Amikor beteg leszel, vagy szívrohamot kapsz, leesel a fáról, vagy bármi és a mentőnek csak annyit tudtok mondani, hogy kint a határban vagytok, mérjék be a telefonotokat, mert nincs címetek.


Abszolút zártkerti/tanyasi párti vagyok, mert ez az egyetlen forma amiben az ember önmaga lehet, csöndben és természetközelben élheti az életet, de az emberek 90% képtelen így élni hosszabb távon, másrészt a zártkerti ingatlanok 99% alkalmatlan a hosszú távú és komfortos lakhatásra!

2017. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

A tisztánlátás kedvéért annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a feleségemmel ketten költöznénk állandóra oda, majd talán évek múlva. Addig hétvégi háznak használnánk. Egy teljesen új építésű, korszerű házról lett volna szó. Még kész sincs teljesen. Van utcanév és házszám, sőt, csatorna kivételével minden közmű is bent van. A házon 10cm hőszigetelés, a fűtés gázcirkó padlófűtéssel a tetőtérben radiátorokkal. A helységei adottak, tehát azon variálni nem lehet. A fürdő a földszintre került, a pici konyha mellé, másik felében a "nappali". A tetőtérben a kisebbik szobát gardróbnak terveztük volna, a másik szobát hálónak terveztük. Alapjában véve tetszene, viszont komoly hátrányt jelentett, hogy tovább építkezni nem lehet a telken, és hát a bejárat elé egy "előszobát" még építeni kellene, hogy legyen hova ledobni a kabátot, utcai cipőt, és azért egy garázsra, egy sufnira stb. csak szükség volna. És nagyon hiányzik a pince alóla!


Végül is ezekért a dolgokért, és az ára miatt nem ezt választottuk.

Legalábbis most így néz ki. Ajánlatot még nem tettünk rá, és hát, az árán nagyon kellene faragnia az eladónak, hogy összejöjjön az üzlet.

2017. jan. 29. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Zártkertben senkit nem érdekel, hogy mit építesz. Legalábbis ha jóban vagy a szomszéddal, vagy nem zavarod őket. Így különben teljesen más a fekvése a dolognak, de még így is kicsike. Bár ha jól értem 2x18 négyzetméter? Úgy talán-talán, de gyereket ne vállaljatok ide.
2017. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!