Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kéményt hogyan lehet gipszkart...

Kéményt hogyan lehet gipszkartonozni?

Figyelt kérdés
Adott egy szoba amin gipszkarton előtétfal lesz mindenhol,fém profilokkal,állítható kengyelekre rögzítve. Az egyik sarokban található egy kémény(szilárd tüzelésű kályhára lesz kötve) ezt is szeretném beborítani kívülről gipszkartonnal. Itt szükség van valami speciális módszerre, hogy ne legyen szétfúrkálva a kémény, vagy hogy szokták ezt megoldani?
2017. jan. 26. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzet volt nálunk is,és annyi a különbség jelenleg a kéményt nem használjuk .A kéményre a zöld szinű nedvességet biró hungarocelt ragasztott.Ezt pár kb 6-8 cm tányér alakú müanyag lappal ,kéménybe befúrva biztositott .

A hungarocellre mű.0,5x0.5 cm térhálót ragasztott,majd ezt vékonyan bevakolta ,simitotta .Alul,a kémény tisztitó ajtó ki van hagyva .Nálad a kályha cső helyét is ki kell hagyni.Nagyon jó hőszigetelők vannak,akár füstcső bevezetésénél is .Ha a kályha közel eshet a falhoz,ide is lehet venni táblában lévő hőszigetelőt .

A felhasznál anyagok nevét nem ismerem,de a szakemberek könnyen ráismernek mindenre .

2017. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésre kattintva látom 1 válaszoló van .

Az 1 választ is én írhattam ,csak azt nem tudom milyen technika ok miatt nem látható.

Már az elküldésnél is megállt a tudomány.

Lehet hogy másnál olvasható,csak nálam nem ?

Ma már volt olyan válaszom ,amit 2 x elküldött .

2017. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

No ,csak itt van .

előzők

2017. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Létezik gipszkarton ragasztó, simán felragasztod a kartont a kéményre.A kéményeket megfúrni tilos !
2017. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!