Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kemény mínuszok előtt,...

A kemény mínuszok előtt, építettünk egy kéményt. Hogy plussz egy kandalóval is rásegítsünk a kazán mellett a fűtésre. A problémám az, hogy a kandaló állandóan füstöl. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mára már annyira füstöl,hogy a falon a réseken is jön be a füst.A kandaló a hálószoba ajtó mellett van.

2017. jan. 24. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor van ha kicsi a kémény belső átmérőlye vagyis nem szabályos. Legalábbis én jártam így egy vascső volt zsalukőbe csusztatva körbeöntve betonnal. Borzalmas volt jött a füst a fal repedéseken is a tűz meg nem akart égni.
2017. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szét is bontottam
2017. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Akkor is fűstölhet ,ha hideg a kémény .Biztos van a kéménynek alsó tisztitó nyilása,ide kell betenni egy papirból összetekert papir csomót ,ami megvan gyújtva .

ha jó a huzat,felszivja a meleget,szinte viszi ki.Ekkor bezárni az ajtót,és kandallóba igy begyújtani.

De lehet huzatot vizsgálni úgy is,csak a hamu ajtó van nyitva ,írólapot oda tenni,és a húzatnak ott kell tartani .

ha leseik a papir ,nincs jó huzat.

2017. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Aki építette szépen hívjátok vissza, és javítsa ki a munkáját, mert az a kémény 10000% hogy rosszul lett megcsinálva.

Egyrészt nincs megfelelő huzat. Másrészt szerintem az a kémény csak egy találomra felhúzott valami utánzat. Megvannak adva az adott fűtőtestekre hogy milyen kémény kell hozzá. Megvannak adva hogy milyen átmérőjű, minimum milyen magasnak kell lennie a tetőtől számítva. Meg persze átadás előtt kell ellenőrizni hogy van-e huzata a kéménynek, ha nincs, akkor az illetőnek aki összerakta korrigálnia kell a hibát.

2017. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,kiprobáltam egy darab papírral.De el sem égett :(

Sejtettem én,hogy valami nincs rendben a kéménnyel mert még gerinc magassàgot se éri el.

2017. jan. 24. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
A kandalló+kémény kombót a kéményseprőknek át kell venni, ahhoz pedig szakértő (gépészmérnök) igazolás kell, hogy a kémény az adott kandallóhoz passzol. Hívd vissza a kivitelezőt és keress egy mérnököt is magad mellé, aztán egyezkedjetek.
2017. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enigma-108 ***** válasza:

Kedves mindenki !


Néhány hasznos tanácson túl úgy látom sajnos senkinek nem tűnt fel, hogy ez elég zavaros.

Pár kérdést szerintem tisztázni kellene :


1. "A kemény mínuszok előtt, építettünk egy kéményt. Hogy plussz egy kandalóval is rásegítsünk a kazán mellett a fűtésre. " - KI építette ? Kőműves, kéményes vagy esetleg saját kivitelezés? (építettünk vagy építtettünk?)

2. "Mára már annyira füstöl,hogy a falon a réseken is jön be a füst.A kandaló a hálószoba ajtó mellett van."

a MILYEN kéményre is jó lenne választ kapni, egyszerű téglakémény, utólag beépítve ? födémátvezetés hogyan készült ? Béléscsöve nyilván nincs ha átfüstöl, de hogyan füstöl át ha újonnan épült hiányos a fugázás ?

A kéményjárat egyenes? Belső keresztmetszete?

3. Ki végezte a kandalló telepítését és annak kéménybe kötését ?

#4-es válaszolónak vannak helyes meglátásai, de számtalan oka lehet ezeknek a hibáknak.

#6-os válaszoló jól mondja ezt a munkát át kellett volna adatni, előtte a tervet pedig engedélyeztetni.


Kéményseprő szakemberként -közel 10 éves tapasztalattal- sokmindent láttam átadás-átvételkor.

Pár lehetséges okot mondanék így látatlanba.

-kémény keresztmetszet kicsi, szabálytalan alakú

-fedkőnyílás kicsi, leszűkíti a kéményt

-nem megfelelő födémátvezetés(szabálytalan elhúzás, esetleg csak a járat kivágása a betonból)

- kandalló bekötése szabálytalan (koppanásig betolva a kéményjáratba)

Ilyen és még számtalan hiba okozhat ilyen jelenséget.

De azt hogy egy újonnan épült kéménynél milyen repedéseken átszivárgó füst lehetséges ezt nemigazán tudom elképzelni.

A kémény magasságának nem kell a "gerinc fölé mennie" ez egy nagyon régi ökölszabály amit vidéken használnak, ma már szabványok, előírások vannak rá.

Szívesen segítek ha pontosítjuk ezeket a dolgokat.

2017. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!