Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy működnek a levegős...

Hogy működnek a levegős hőszivattyúk ebben a tartós hidegben? Energia fogyasztásilag gondolom nincs összehasonlítási alap gázhoz képest mert gondolom csak szuper szigetelt új épületeken van, de mégis ha van valami infó. Megköszönném.

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Google a barátod. Még számtalan olsal van.

2017. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha egy levegő-víz hőszivattyú -20 fokon kettes COP-val dolgozik, mint ahogy a cikkben szerepel, akkor megeszem a kalapomat!!!


[link]

2017. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Vitocal 222-S tervezési segédlet | 6.3 MB (PDF)


42 oldal


Jó étvágyat a kalaphoz.

2017. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy -10 alatt nem hatékony. Ha esetleg valakinek van SAJÁT TAPASZTALATA az érdekelne. Fel tudja fűteni a házat, csak drágábban mint pl gáz, vagy fel sem bírja fűteni.
2017. jan. 30. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen. Látom.

Illetve inkább a linkelt oldal alján lévő táblázatot nézem, hogy valóban behazudtak egy 2-es COP-t -20 fokon hogy egy kis 35 fokos langyos-vizet egy felületfűtéshez előállítson.

Gondolom ideális laboratóriumi körülmények között, páramentes levegőben. De én megtesztelném valós körülmények közt, és ködben is, amikor félóránként le kell olvasztania a rádermedt jeget a külső hőcserélőjéről. Biztos messze lenne a COP 2-től nem laboratóriumi körülmények közt!

És a használati melegvizet is nézd meg azért a legalsó táblázatban az oldal alján. Azt még -7 fokon sem tudja COP 2-vel. Nemhogy -20 fokon!!!

2017. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fel tudja fűteni. Természetesen szeretnek kozmetikázni a számokon de ekkora mértékben nem csalhatnak. Eddig terveztem több hőszivattyús házat és egyikre se panaszkodtak.


-20 fokon már nem nagyon van pára. Ha megnézed valoszinű azért van minden jelleggörbében egy törés 0-5 fok körül. De amúgy nincs különösebb jelentösége hogy az idő alatt 1,4 vagy 1,6 cop vel dolgozik. A fűtési idény 70%-ban csak 50% a höszükséglet, vagy valami hasonló. A téli átlag hőmérséklat is 4 fok.

2017. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de ekkora mértékben nem csalhatnak"


Én a Volkswagen botrány előtt is tisztában voltam vele, hogy ipari méretekben folyik a hazudozás. És a laboratóriumi körülmények közt, meg a tesztpadon végzett mérések eredményei - durván túlhazudottak a természetes körülmények között üzemelő berendezés paramétereihez képest.

[Csak azt nem tudtam eddig, hogy ezt legálisan teszik-e? Mivel a Volkswagen egész vezetősége jelenleg nem vizsgálati fogságban ül csalás és okirat-hamisítás miatt, ezek szerint ez teljesen törvényes, és minden jogszerű, és ez így teljesen rendben van! Hisz a Maggi levesporból se tudsz soha olyan levest főzni, ami a csomagolására rá van fotózva. Így szoktuk meg a levesporokat is, hogy durván túl van tolva a fotó rajtuk, és még senki sem reklamált, vagy perelte be őket.]


"A téli átlag hőmérséklat is 4 fok."

"Eddig terveztem több hőszivattyús házat és egyikre se panaszkodtak."


Mondjuk az idei tél december közepétől január végéig tartó 40-50 napos időszakára semmiképpen nem lehet mondani, hogy a 4 fokos átlaghőmérsékletbe belefért. (Mint ahogy a tavalyi tavalyi tél ezen időszaka meg simán belefért!) Ha a klienseid nem panaszkodnak, nyilván te is rendesen túlméretezted a rendszert.

2017. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem méreteztem túl semmit mindent a szabványok által elöírt minimum méretre terveztem.
2017. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!