Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házban...

Könnyűszerkezetes házban gondolkozunk, de nem tudjuk, hogy ilyen költségeink lennének a rezsit illetően. Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnénk, de mivel soha nem laktunk még kertes házban, csak albérletben, így nem tudom, hogy milyen rezsire számítsunk. Azt már hallottam és olvastam is több helyen, hogy a könnyűszerkezetes házat könnyebb felfűteni de nem tudom meddig és mennyire tartja a hőt.

Jobban megéri ilyet építtetni, mint rendes téglaházat?

1 hónapban kb mekkora egy rendes téglaház rezsije és mekkora lenne ennek?



2017. jan. 31. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van előnye és hátránya.

A rezsi önmagában nem kifejezetten pontos mérőszám.

Ha mindkettő jól van megépítve (nem feltétlen passzív, de ahhoz közeli) akkor nem "fontos" a rezsi.

A "jól van megépítve" alatt értsd azt, hogy nem csak a 10-20-30cm hőszigetelés számít. A gépészet (kollektor, hővisszanyerés szellőzés, stb) legalább annyira fontos (lehet fontosabb)


Mindkettő mellett érvelnek (egyesek ész nélkül).

Azt is vedd figyelembe, hogy hosszú távon melyiknek mennyi a fenntartási költsége, melyik mennyire fenntartható, mennyire értékálló.


A kérdésedre meg paraméterek nélkül nem lehet válaszolni.

2017. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, persze..nem tudom hogy gondoltam a kérdést:D

100-110nm2-es házban gondolkozunk, 3-4 hálószobával, padlófűtéssel, rendes fűtéssel. Kollektorok nem hiszem, hogy lesznek. Igyekszünk nem "völgybe" építkezni, és acélszerkezeteset szeretnénk.

Milyen hátrányai lehetnek amúgy átlagban ennek a háztípusnak?

2017. jan. 31. 13:53
 3/14 anonim ***** válasza:

A rezsiről továbbra sem szeretnék/tudok nyilatkozni szerkezeti, hőszigetelési, fogyasztói szokások ismeretének hiányában. (ne vedd kukacoskodásnak, de hiteles választ nem is lehet így adni)

A hátrányok szerintem (teljesen szubjektív vélemény):

- értékállóság (illetve annak hiánya, hazánkban ennek nincs múltja, nem tekintenek rá "igazi" házként.

- hőtartás (szerkezetéből adódóan nem tartja "annyira" a hőt mint egy pl.: vb.+hőszigetelés ház, mivel a mai hazai szabályozás szerint szigorú energetikai előírásoknak kell megfelelni (nevezzük már-már passzívnak) így ez nem biztos, hogy felmerül mint hátrány (hővisszanyerő szellőzés) Hozzáteszem ezek csak szigorodni fognak, növekszik a kötelező megújuló energia felhasználás mértéke)

- ár-érték arány (ha jót akarsz, nem (vagy nem sokkal) lesz olcsóbb mint egy hagyományos építési technológiával épült ház) Azt már ugye el lehet felejteni, hogy majd lesz valami váz meg osb burkolat...! Csak rendszerben gondolkozhatsz (ÉMI engedély). Ettől lehet nem lett/lesz jobb, de olcsóbb se!

2017. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon relatív. Az energetikai besorolástól függ és attól, hogy milyen fűtést, stb. választasz.


Nálunk kandalló van+napelem (a vizet is ezzel melegítjük, többszáz literes melegítő van) és padlófűtés, rásegítésnek sima gáz + automata szellőzőrendszer (ez az, amikor ablaknyitás nélkül szellőztetsz, és a rendszer a levegő hőjét cseréli (télen a távozó meleg levegővel felmelegíti a bejövő hideg levegőt, nyáron fordítva).


Így fűtésre minimális összeget költünk. A víz, áram meg tök egyéni...

2017. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
A könnyűszerkezetes házak mellett, vagy ellen nem feltétlenül a rezsi szól, hanem a könnyű szerkezet. Nem tudom,, ki hogy van vele, de én ezerszer jobban érzem magam egy 50 centis vályogfallal körülvett házban, mint egy kártyavárban. Életem során szinte mindenféle falazatú házban, lakásban laktam már. A könnyűszerkezetesben csak vendégségben voltam, de nem valószínű, hogy meg tudnám szokni. Nincs meg az én házam, az én váram fílingje.
2017. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
5. a könnyűszerkezetes ház FAgerendákból áll, és sokkal stabilabb, mint a vályog, ami a világ egyik legelavultabb és korszerűtlenebb építőanyaga. A könnyűszerkezetes házak élettartama a tégláéval egyenértékű, a vályogé viszont sokkal alacsonyabb.
2017. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
80%
Én 2 éve lakom vályogban.Most a nagy hidegben este van 24 fok reggelre viszont kihül 19-re. Nyáron nálunk volt 28 fok akik panelban lakóknál 33. Szerintem a vályog sem olyan jó mint azt sokan mondják. Mi is könnxűszerkezetest szeretnénk építettni.
2017. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"könnyűszerkezetes ház FAgerendákból"

Ezt nem lehet általánosan kijelenteni!

Lehet az akár acél szelvény is.

2017. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
( A könnyűszerkezetes házak élettartama a tégláéval egyenértékű) Azért ne essünk tulzásokba
2017. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9. nem esek túlzásokba, az első könnyűszerkezetes házak (Németo.) most 100 évesek, és ugyanúgy felújítottak és lakottak.
2017. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!