Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Válik le egy kb.1 mm -es...

Válik le egy kb.1 mm -es réteg az 4-5 éve betonozott udvaromban. útszóró sóval sóztam épphogycsak. Miért " bolondult" meg most épp a beton?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 13:12
 1/10 A kérdező kommentje:
kb 5-7 litert használtam el az útszóró sóbol kb 40 nm-re plussz még az utcára is ment belőle. ennyi adag képes felmarni??
2017. febr. 2. 13:38
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos képes. Nem csak a só miatt, hanem a fagyás-olvadás ciklusok miatt is.
2017. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi
2017. febr. 2. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon szívesen.
2017. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Dr. Burlokat :D

Jó név :)

2017. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy éppen hány fok volt, amikor sóztad a jeget. A sózás kb. -14 fokig hatásos, tehát a jeget hirtelen felolvasztja. Mit is tanultunk fizikaórán? Az olvadáshoz hő kell, tehát azt elvonja valahonnan. Hirtelen hősokk éri a betont. Az eddig, évekig fagyálló beton hirtelen fagy meg, a felső rétege elválik az alsótól.

Sajnos azt kell mondanom, hogy a sózás időpontjának rossz megválasztása okozta a tönkremenetelt.

A Soriplan BJ anyagok kopásállóságára azért kérdezz rá, hogy az neked elegendő lesz-e?

2017. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Épp minap néztem meg egy 2 éve készített betonjavítást, ahol lépcsőház előtti beton lépcsőfokokat javítottunk Soriplan-nal. Semmi kopást nem tapasztaltam. Így bátran merem ajánlani.
2017. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
R3-as a Soriplan az MSZ1504 szerint. Van, ahol az elegendő. Vannak termékek, melyek R4 osztályba soroltak. Persze beválhat a Soriplan is.
2017. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a szineltérés mennyire észrevehető?
2017. febr. 4. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

A betonhoz, vagy magához a betonjavítóhoz képest?

Egy sima betonhoz képest sötétebb színű, ezért is javaslom átkenni az egész felületet, így homogén lesz.

Ha pedig arra irányult a kérdés, hogy 2 év alatt van-e színeltérés a betonjavítónál, akkor azt kell írnom, hogy nem tapasztaltam.

2017. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!