Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mire jó a szerelőbetonra...

Mire jó a szerelőbetonra lefektetett GV lemez?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy vízszigetelés na de a víz hogy szivárogna felfelé? Rá nem hat a gravitáció?

Ha mégis erősebb nála és felmászik a döngölt földön, sóderágyon, szerelőbeton résein. Még ott van a 10cm eps meg a hőtükrös fólia meg az aljzatbeton meg a burkolat. Melyik víz ilyen kitartó???



2017. febr. 10. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező


Létezik olyan, hogy talajpára.


Üdv

2017. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Víz hogyan szivárog felfele? Nem láttál még vájogházat? A beton is olyan mint a szivacs
2017. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Olvass utána a kapilláris jelenségnek. (Szerintem általános iskolai fizika tananyag.) Az eps simán átereszti a vizet, sőt elveszti a hőszigetelő képességét vizesen. Nem véletlen találták ki a vízszigetelést.
2017. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
sajnos a beton nem szigetel!"Melyik víz ilyen kitartó" a talajvíz is...
2017. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tananyagban biztos nincs benne a kapilláris víz.

Értem én hogy talajpára meg egyebek. Nem lényeg mert ha már megvettem akkor le is rakom, csak érdekelt, hogy ha eddig a szerelőbetonon nem jött keresztül semmi porzik már egy jó ideje, akkor ezután mi fog. Vagy még téli álmot alszik a pára?

A talajvíz meg eléggé lent van a város ezen részén ahol építkezek, meg azért a padlószint csak magasabban is van az udvartól. Na mindegy nem vita provokálás ügyben írtam ki, csak érdekelt, mert az előző házamnál nem tettem és semmi baja nem volt soha, pedig abban az időben az összes szomszéd udvara állt a talajvízbe annyi eső volt. Én feltöltöttem az udvart így nálam nem.

További szép napot, mindenkinek. Megyek GV lemezt fektetni.

2017. febr. 10. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam egy helyen hagyta ki a kőműves a kéménynél. Úgy nézett ki a kémény melletti szobának a fala mintha csőtörés lett volna. Fél m2 vizes folt. Ráadásul nekem kellett utólag alászigetelni. Három részletben kiszedni a kémény legalsó tégláit , kátránypapírt teríteni visszaékelni a kéményt. Ráment egy napom . Úgyhogy teritsd le azt a szigetelést.
2017. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hajszálcsövesség. Most azért porzik, mert ki tud szellőzni a teteje. Hihetetlennek tűnhet, de bizony feljön a víz.
2017. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feljöhet a pára, de ez természetesen függ attól eleve mennyire nedves a talaj.

Technikailag a páranyomás jelenség miatt használják a padlóban ezeket a lemezeket

2017. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!