Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miből érdemes garázst építeni?

Miből érdemes garázst építeni?

Figyelt kérdés

Lemez?

osb lap?

osblap+lemeztető?

Hány mm vastag lemez vagy osb-ből érdemes?

Az osb-t nem eszi meg az idő?



2016. szept. 9. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az OSB lap mindenképp jó, de célszerű a tetőt még pluszba lemezzel vagy kátránypapírral lefedni mert az OSB lapot is megeszi az idő főleg ha tetőnek akarod. Én a tyúkólat csináltam meg így tettel rá kátránypapírt a tetejére, egy kis részen ahol már nem volt elég anyagom azt lemezzel fedtem le, de a lemez alá tettem 3 réteg fóliát biztos ami biztos alapon. De egyébként ha oldal falakat így csinálod meg célszerű lekenni festékkel hogy mégis védje az időjárástól, meg ha betonra építed rá célszerű úgy megcsinálni a lejtést hogy ne álljon annyira a vízbe a fal alsó része mert az is eléggé árthat neki, arra az sem baj ha csinálsz 5-10 cm magas szegélyt akár lemezből ha arról van szó.
2016. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána még a Betonyp lapnak (cementkötésű faforgácslap, CK lap)

Én mindkettőből (CK és OSB) építettem már épületet.

Az OSB csúnya, és egy idő után még csúnyább lesz. Lekentem falfestékkel, de a textúráját nem lehet elfedni, egy idő után pedig lepereg a festék.

A CK lap sima felületű, vízálló, jól festhető.

Tetőnek jó az OSB lap, csak le kell kenni bitumenes festékkel, utána pedig burkolni zsindellyel vagy más anyaggal, attól függően mennyire vagy igényes.

CK lapból elég a 6mm-es, valamint kb. 60-as közzel stafliból vázat kell neki építeni.

2016. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hullámpalából. Nagyobb a füstje mint a lángja annak a rémhírnek, hogy az azbeszttartalma miatt hú de nagyon rákkeltő.
2016. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!