Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlástér beépítésnél ki...

Padlástér beépítésnél ki milyen vastag kőzetgyapotot használt? Tudom, hogy most a harminc centi vastagot javasolják, de én az sokallom, mert a ház se most épült.

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi köze van a gyapot vastagságának ahhoz, hogy mikor épült a ház? Amúgy én pont ma fejezte
2017. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem, folytatván:

Amúgy én pont ma fejeztem be a padlás gyapottal való szigetelését. 25 cm-t fektettem le, de kirúgta magát kb. 30 cm-re. Igaz, ez nem beépítés, hanem csak a födémre fektettem le.

Ha jól értelmezem, te tetőteres beépítést akarsz csinálni. Ott 15 cm gyapot kell a szarufák közé, 10 cm pedig még ezekre rá, hogy a szarufák is fedve legyenek. Valahogy így szokták. Fontos a megfelelő fóliák alkalmazása!

Javaslom ezt a fórumot: [link]

2017. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg a kötelező minimum 15 cm, de januártól 20 cm lesz. A 30 cm egyszerűen pazarlás, a legalaposabbak is max. 25 cm-t tesznek. De már a 20 és 25 cm között is alig néhány % a többlet hőszigetelő képesség.

Ahogy írták, 10 cm a gipszkarton váz közé, hogy a szarufák is fedve legyenek, utána érdemes egy légzáró fóliát betenni. A szarufák közé mehet további 10-15 cm.

2017. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

25-30 cm és se télen a fűtéssel, se nyáron a meleggel nem lesz gond.

Átszellőztetett a tető? Az is rengeteget számít.


Nálam 30 cm van, nyáron fél fokkal van melegebb a tetőtérben, mint lent. Télen szinte soha nem kapcsol be a termosztát, alulról elég meleget kap a tetőtér.

2017. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én semmennyivel sem tettem, kifújattam ISOPOLY habbal. Abból nem is kellett ilyen vastagság, 10 cm bőven elegendő. A klímát sem használjuk, meg szálas hőszigetelés szálait sem kell szívni.

Persze drágább a kezdetekben, de hosszú távon megtérül jobban.

2017. márc. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!