Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Cserépcsere Jamina - (akármily...

Cserépcsere Jamina - (akármilyen) Betoncserép?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki! Tetőtérbeépítés miatt gondolkodtam átborításon (cserép le, cserépléc le, páraáteresztő fólia fel, ellenléc fel, új cserépléc fel, régi cserép fel). Eddig nem is lenne probléma, azonban két ács is azt mondta, hogy a meglévő Jamina cserép olyan szar minőségű (az is volt mindig is), hogy a Jóisten nem teszi vissza úgy hogy jó legyen. Elkezdtem gondolkodni, hogy akkor héjazatot is cserélek, ha már...

De vajon a betoncserép mennyivel terheli jobban a tetőszerkezetet, mint a mostani jamina?

Egyébként egy 10,4x9 állószékes kontyolt nyeregtetőről van szó 37°-os hajlásszöggel 12x12cm-es szarufákkal 80cm-es szarufa közzel.

Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm!



2017. márc. 6. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb 15 éve van lemeztetőm, és sosem értettem, hogy mi a töknek raknak a magyarok jó nehéz betoncserepet.

Miért akarod te? Mi az előnye?

Sosem tennék mást csak lemeztetőt, nézz szét a környező országokban, mindenhol ez megy, csak MO.on van túlnyomó részt cserép.

Jó szakembered lehet, ha ezt nem is javasolta.

2017. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem beszélgettünk alternatívákról, csak, hogy mit biztosan ne.
2017. márc. 8. 12:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz javasolni konkrét gyártót lemezfedést illetően?
2017. márc. 8. 12:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, eszembe jutott milyen aggályaim voltak a cserepeslemezzel kapcsolatosan.

-szélben, esőben zajos (lehet)

-jobban melegszik alatta a tér


Igazak, vagy hamisak ezek az állítások?

2017. márc. 8. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah, a zaj. Tipikus baromság.

Melyik tető nem csörög esőben? Ha jól van felrakva, akkor nem sokkal hangosabb mint a többi tető.

De alatt szigetelés van, vagy padlás, így az alig hallható. Vagy esőben hallgatja valaki a zajt kinn az udvaron?

Az acellemez.hu oldalon Robitól vettem. Több fajta van, én nagyon dicsérem őt/őket.

2017. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akinek a jamina rossz minőségű cserép, ott kérdőjeles hogy milyen szakember...
2022. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!