Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerelőbetonra milyen típusú...

Szerelőbetonra milyen típusú vízszigetelést ajánlotok?

Figyelt kérdés

Családi ház talajvíz, talajpára elleni védelmére kellene, a szerelőbeton, és a falak, illetve a majdani aljzatbeton közé.

Van aki azt mondja, hogy bőven elég a GV35, vannak akik szerint GV45-ös kell, de hallottam már olyant is, hogy mindenképpen modifikált (jelentsen is akármit)szigetelőlemez kell.


2017. márc. 21. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy hogy talajvíz, vagy talajpára. A talajpára ellen jó a GV 4. A GV 3,5 nagyon könnyen szakad, és égetni is rossz, mert alig van benne bitumen. A talajvíz az komoly dolog, amatőrként bele se fogj. Úgy kezdődik, hogy kellősítés, egy réteg GV4, majd 1-2 réteg 4,2-es modifikált lemez, spéci sarokkialakításokkal, telibe égetve.
2017. márc. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talajvíz, talajnedvesség, talajpára. Három különböző erősségű terhelés. Ahogy az előző is írta, talajpára ellen szinte bármi jó, talajvíznyomás esetén nagy szakértelemmel kell nekigyürkőzni a feladatnak, a talajvíz könnyen áttöri a gyenge, rosszul lerakott szigetelést. Inkább kérd szakember segítségét, az ilyen szigetelési hibákat utólag szinte lehetetlen javítani és nagyon megkeserítik az életedet.
2017. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok belekontárkodni. Csak leírok egy elvet. Érdemesebb drágább és jobb minőségű anyagokat használni és biztosra menni mert utólag már nem lehet benyúlni az alap alá. Az építkezés nagyon drága dolog de ha utólag kellene valamit kezdeni egy hibával akkor az már vagy nem javítható vagy csak még drágábban.
2017. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontosításokat. Nem igazán vagyok járatos ezekben a fogalmakban. Szóval a helyzet a következő:

- családi ház olyan helyen, ahol a talajvíz (ha leások, vagy a vízóraaknában a víz szintje) az egész évben kb. 80 cm, körül van

- a szerelőbeton a földfelszín felett kb 40 cm-rel van


A GV35-öset már kilőttem. A legtöbben azt mondják, hogy bőven elég ilyen helyen a GV45, de volt egy valaki, aki beleültette a bogarat a fülembe ezzel a modifikált lemezzel. Csakhogy ennek a költsége kb duplája. Azóta is sokat érdeklődtem, és leginkább azt a választ kapom, hogy ilyen esetben teljesen indokolatlan a modifikált lemez.

Mindezt figyelembe véve, mit javasoltok?

2017. márc. 22. 23:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Az csak talaj pára, bármi jó oda. Én a GV 4-est ajánlom (oxidált, üvegfátylas, 4kg/m2). A modifikált anyag semmivel sem tudna többet, olyan lenne. mintha S mercivel szállítanád a szalmát.
2017. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett végül és bevállt -e?
2023. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!