Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » OSB lap mennyire bírja az...

OSB lap mennyire bírja az időjárást, gyárilag kezelve van, mivel kell kezelni, hogy lehet szépen fehérre lefesteni?

Figyelt kérdés

Erdő széli kisház oldalfalát burkolnánk OSB lappal - bírnia kell az időjárást, illetve a kártevőket (termesz, hangya, darázs, pele), illetve fehér színű lesz az épület.


Gyárilag mivel van kezelve az OSB lap?

Mivel érdemes kezelni, és milyen festékkel érdemes fehérre lefesteni? (Állítólag a sima olajfesték nem fedi be teljesen, vagy beszívja és foltos lesz... a vízbázisú festék meg lepereg.)


Csónaklakkra gondoltam, de az színtelen (valahogy fel kell hordani egy fehér réteget).


2017. ápr. 1. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az OSB lap használhatósága kültérben igen korlátozott (magyarul csak elhasználódásra, ideiglenes szerkezetként (pl. takarásra, ideiglenes kerítésnek) használható. Erre gyártják. Próbálkozhatsz vele, de felesleges és nagyon csúnya is.
2017. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az előttem szóló. Pár év alatt tönkre megy.

Inkább a trapézlemezt ajánlanám, vagy ha szigetelni is kell, akkor meg szendvics panel.

2017. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a kislányomnak építettem egy kisházat osb-ből. 2 éve áll semmi baja. Zománcfestékkel kentem le az befogta. Teteje barna,oldalai lila,eleje rózsaszín. Még nem kellett újrakenni.
2017. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Irodának kell, sajnos korlátozottak a pénzügyi lehetőségeink, és mihamarabb meg kell csinálni.

2017. ápr. 3. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Van impregnált osb, lakkal lefestve éveket is kibír, csak ne ázzon alulról/felülről a széleken. A szomszéd a garázsát készítette ilyenből nagyjából 7 éve és még mindig kiváló küllemű.

Lakk alá lehet színfestéket tenni talán.

Bár a végeredmény lehet, hogy drágább, mintha értelmes időtálló anyagból készítenéd.

2017. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!