Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen engedélyek szükségesek...

Milyen engedélyek szükségesek kerti weekend-ház építéséhez, és hol tudom beszerezni őket? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kaptam egy telket egy pár napja és szeret5nék építeni a nyáron rá egy kis házikót.Egy szoba, kis konyhahelység.Semmi közművesítés nincs tervben, csak legyen hol eltölteni a szabadidőt miután kikapirgáltam magam.A ház alapterülete(bruttó)max 25 m2 lenne.Egy szint, fából, beton alapon.

Milyen engedélyek szükségesek ennek megépítéséhez?És ha a kertet el akarom keríteni ki kell méretnem a pontos helyét a teleknek?Kinél kell ezeket intéznem, mert az önkormányzat adott egy telefonszámot amit 11-14 és végül 27 perc várakozás után letettem, mert lemerült a telefonom, szóval sokra nem mentem.

Olyanok segítségét kérném akik jártasak benne, és/vagy tapasztalatból írnak.Tippekre sajnos már nem alapozok, mert mind zsákutca volt.A házikó terveit mérnök csinálta(én már készen vettem a rajzokat)Köszönöm a segítséget előre is.


2017. ápr. 6. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez én semmit sem kérnék,már a lakóépületekhez sem kell .

Akár szerszám tárolónak is nevezheted ,

2017. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A telek kitűzéséhez keress meg egy földmérőt. Az önkormányzatnál, de még inkább a földhivatalban a hirdetőtáblán biztosan találsz több hirdetést is, vagy keress rá a lakóhelyed szerint interneten.

A kitűzéshez készíts elő egy komolyabb pénzösszeget. Nekem 15 éve volt 30 ezer.


Az építéshez a te részedre készült tervrajzok kellenek, elhelyezési rajzzal, egyebekkel, szóval az hogy vettél valami típustervet nem elég.


Ha viszont nem hétvégi házat, hanem szerszámtárolót építesz, akkor 50 légköbméterig és max. 3 méteres orommagasságig nem kell engedély.

Na bumm, egy szerszámos, ahol tartsz egy tűzhelyet, és van egy kanapé is - ha kérdezik.

2017. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyi önkormányzat építési osztálya tud segíteni.

Azonban én inkább vennék oda egy lakókocsit. Ugyanazt tudja, azonnal kész van, semmilyen engedély nem kell hozzá és nem is kerül többe...

2017. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!