Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 17 évesen részt vehetek egy...

17 évesen részt vehetek egy építkezésen, mint önkéntes?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom megfelelő felügyelet mellett nem veszélyes munkát lehet végezni. Ez igaz? Van erre vmi törvény?

2017. ápr. 13. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Dolgoztál már culágerként? Mert nem egy leányálom.

Amúgy miért vannak ilyen indíttatásaid?

2017. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy számomra fontos építkezés fog kezdődni,azon szeretnék részt venni. De nem tudom hogy lehet-e
2017. ápr. 13. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az ott dolgozó emberektől, hogy ki az építésvezető! Szerintem örül az ingyen munkának, feltéve, ha normálisan csinálod. De a legalja munkára számíts, mert fiatal vagy és tapasztalatlan.
2017. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még ha esetleg lehetne is az életkorod miatt, nem tudom, hogy lehetne elintézni, hogy ne legyen fekete munka. Nem biztos, hogy elhiszik, hogy fizetés nélkül akarsz dolgozni. Meg is értem valahol.
2017. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Igen, az egy jó ötlet ha megkérdezed az építésvezetőt afelől, hogy a helyi építési engedélyek lehetővé teszik-e hogy ott dolgozz. Lehetséges, hogy megfelelő felügyelet mellett megoldható.

Egyébként pedig igazi ritkaság a mai fiatalok köreiben aki kapható ilyenekre, szép!

2017. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az üzemi baleset fogalmára gondoltatok?


Éppen most kérdeztem hasonló érdekelne, a Kérdező elég sarkosan tette fel a kérdést.


A 18 alatti életkora most nem is lenne fontos, mert én 29 vagyok, de jogilag valóban elgondolkodtató, hogy egy potenciálisan veszélyes munkaterületen hogyan tartózkodhat ott egy önkéntes?


Ha baleset történik, az üzemi balesetnek minősül, feltéve, ha szerződésed van, viszont ha nincs szerződésed az olyan, mintha ott sem lettél volna. Ami igen nagy gáz. Pl. eltöröd a lábad munka közben, a "munkáltató", pedig széttárja a karját, hogy azt se tudják, ki vagy!

Neked, pedig elmegy 9 hónapod a rehabilitációra és közben se tanulni, se dolgozni nem tudsz normálisan, plusz még szociális juttatást sem kapsz. Örülhetsz, ha teljesen felépülsz és nem származik maradandó károsodás a balesetből.


Olvastam, hogy az üzemi baleset fogalma egy elég szigorú dolog, már a kivizsgálása is az.

2017. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a helyi építési engedélyek lehetővé teszik-e hogy ott dolgozz"

Még jó, hogy az építési engedélyeknek nincs közük ahhoz, hogy ki dolgozik a munkaterületen!

A problémát (ahogy előttem is írták) a munkaügyi és munkavédelmi előírások "okozzák"!

2017. ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!