Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésen egy nő mennyit...

Építkezésen egy nő mennyit tud segíteni a munkában? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék dolgozni nyári munkának kivitelezésben (építészhallgató vagyok, és jó lenne látni élőben is,hogy amit rajzolgatunk az egyetemen az igazából mi is:)). Viszont ha nem igazán tudnák hasznomat venni az nem lenne annyira jó. Lelkesnek lelkes vagyok, csak kérdés,hogy a fizikum mennyit akadályozna , na meg hát szakértelem pl. falazni nem engednének szerintem.. Mik azok a munkák amiket én is el tudnék végezni, ti mit bíznátok rám?

20/N



2014. jún. 7. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Anyagbeszerzés:)
2014. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mármint hogy elszaladok a tüzépre még egy zsák cementért?:D Azért az nem egy napi 8 órás meló. Vagy mit lehet még ez alatt érteni?
2014. jún. 7. 23:15
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha tudsz inkább keríts gyakorlati helyet a képzésednek megfelelően. :)


De becsülendő, hogy kipróbálnád a kétkezi munkát.


Szerintem ha ez a vágyad, akkor szülők ismerősi körében keressetek kőművest, akihez elmehetnél egy kicsit. Ismerős biztosan szívesebben fogad, barátságosabban áll hozzá. :)


Nem "rocket science" a falrakás, a gipszkartonozás vagy bármi, csak némi ész, odafigyelés és egy kis gyakorlat kérdése.

Én is ilyen "ellesős" módszerrel tanultam meg alap kőműves munkákat, szórópisztollyal festeni, vagy ívhegeszteni - mert ha érdekli az embert hamar megtanulja.


27F

2014. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 acelsziv ***** válasza:
31%
Esetleg kevergeted a bográcsban a kaját :D
2014. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Agent K köszi a választ. Igazából barkácsolgatni azt szeretek nagyon, úgyhogy az építkezés is tetszene. Meg hallottam már több helyről,hogy végzett építészeknek is fingjuk nincs mikor meglátnak "élőben" valamit,hogy most az mi is. Az egyetemi elméleti képzés erre nem alkalmas, ennek szeretnék elébe menni. Természetesen később építész irodában fogom a szakmai gyakorlatomat teljesíteni, mivel tervező szeretnék lenni. DE a való életben is meg szeretném tapasztalni ezeket.
2014. jún. 7. 23:26
 6/18 A kérdező kommentje:
acélszív ezeket a hímsoviniszta beszólásokat szerintem hanyagoljuk, ha nem tudsz értelmesen a témához szólni, inkább egy másik kategóriában "vicceskedj".
2014. jún. 7. 23:28
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
A kifejezetten nagy fizikai igénybevételtől eltekintve, gyakorlatilag bármiben, bár alapvetően fizikai munka a zöme, de a fizikai terhelés végül is megosztható 2-3 személy között is.
2014. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Beállsz a melósok közé...

...és te leszel az első kőműves, aki pasik után füttyög majd.

:)

2014. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

A kőműves szakmához kapcsolt minden terület igen kemény és megterhelő ,még a férfiaknak is. Ez az anyagok nagy súlya miatt adódik ha tetszik ha nem így va,de SOK FÉRFI SEM BÍRJA EZT,nem hogy nő

Ha NŐ létedre úgy gondolod,hogy TE 8-10 órában tudod hordani a talicska betont,vagy húzni a csigára tekert malteros vödröt,akkor no problémo, de az első időszakban a tenyereden képződő gigantikus vízhólyagokért ne tessék siránkozni a mostani puha tenyereddel.


Ha már mégis rád bíznék valamit,az esetleg a betonvas összedrótozása,ha már a főzés nem a kedvenced.

2014. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Most épül itt 2 ház egyszerre. A szerelőbetonozás szintjéig van kész. 3 napot dolgoztak rajta, 5 ember átlagban. Mixer, betonpumpa, árokásó gép, kanalas markoló, fuvar, zömítőgép. Ennek már nem az izommunka a lényege.


Igazi főnök, talán 3-szor látta.

2014. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!