Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a lego ház vagy mi, ez mi...

Ez a lego ház vagy mi, ez mi a franc akar lenni? Ezt hogy nem fújja el a szél mikor rétegelt lemezből és hungarocellból áll? ne értsetek félre esszem ágában sincs ilyen, én ytongból építkezem! De EZ MI?

Figyelt kérdés

[link]


kérem valaki magyarázza már el nekem mi a fene ez. egyáltalán hogy lehet erre engedlyt adni? MI EZ? Ezt elfújja a szél xD


[link]


2017. ápr. 17. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy mese. Amúgy van egy faváz arra épül. Élettartam max. 20 év. Valószínűleg szükségszállásnak kísérletezték ki.
2017. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt be kéne tiltani. szerintem max fészert lenne szabad ebből építeni. azt gndoltam hog nem 1 millió, de tényleg létezik ez a baromság, és borzalmas. szerintem életveszélyes.
2017. ápr. 17. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi a megtévesztés benne hogy mi álltalában a m2 ert az alapterűletre értelmezzük tehát első hallásra 100m2 es ház egy millió jónak tűnik. De a panel m2-er ára ennyi . Tehát vegyünk egy 10x10-es kocka házat 3 méteres falakkal. Az kb ha lejön ajtó ablak akkor száz m2. Plusz a közfalak az kb még annyi . Ehez jön a tető legyen ötven m2. Ez kétszáz ötven nm2 Plusz a rengeteg gerenda tehát faanyag a szerkezethez. És még a tetőre kell valami borítás is. A betonalap itt is kell. Mire mindent összeszámolsz drágább lesz mint a tégla. A Poroterm 38-as téglából 16 db kell egy m2-be. Az 6000 forint. Erre teszel 8 centi nikecellt hálóval ragasztóval plusz 1700 tehát még mindíg csak 7700m2 -e a téglának. Ez meg ugye 10000 m2-e. Persze a közfalakra szigetelés nem kell így még olcsóbbra jön ki átlagba a tégla plusz szigetelés. Összességében nem is olcsóbb ez a paneles technika sőt. Arról nem is beszélve hogy ettől még biztos masszív de eladáskor szerintem oriási hátránnyal indul egy téglaházzal szemben.
2017. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen hagyományos könnyűszerkezetes épület, semmi extra nincs benne.

Előnye: az olcsóság, a gyors építési idő, és a jó hőszígetelő képesség, gyors felfűtési idő

Hátránya: gyakorlatilag az összes többi tulajdonság. Nincs hőtömeg, ezért folyamatos és állandó fűtést igényel, hangszigetelése csapni való, főleg ha olcsóbb hungarocell van panelokban, szerkezetileg hajlamos a vetemedésre,nyöszörgésre, tűzbiztonság szempontjából elég rizikós.

Nyaralónak talán alkalmas lehet, de mindennapi használtra soha nem építenék ilyenből házat.

2017. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!