Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kedves Hozzá Értők, nem...

Giovanni_Gatto kérdése:

Kedves Hozzá Értők, nem engedélyköteles építési műveleteknél felmerült pár kérdésem, mire kell számítanom (4. kérdés)?

Figyelt kérdés
Az egyik nagykapunál valamiért anno nem csináltak közútcsatlakozást, folytonos szegély megy, jó 15 cm magas. Itt csak annyit csinálnék, hogy a szegélyköveket óvatosan elfektetném egy szakaszon, 1-2 cm-el az úttest fölötti magasságúra, hogy normálisan átjárható legyen. Ha valami okoska felnyomna, ugye itt is max. visszaállítás van, határidő betartása esetén bírság nélkül?
2017. ápr. 26. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ez a kapubejárat szerepel az ingatlanra való behajtásnál,akkor jelezd az önkormányzatnál ,és nekik kell megcsináltatni.Te egyébként sem alakíthatod át,engedély nélkül .
2017. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Köszi a választ, először erre gondoltam én is (meg minden épeszű ember), de megkérdeztem a kerületi önk. építési osztályán és még nekik állt följebb: azt mondták hogy nekem (illetve az út építésekor még az előző tulajnak) kellett volna külön kérvényeznie, hogy ne "torlaszolják el" szegéllyel a már rég ott lévő kapuját... Eszméletlen. Sebaj, mondom, ne legyen senki hibája, majd megcsinálom én csak adják áldásukat rá. Erre az volt a válasz, hogy meg kell terveztetni (még sima építész sem jó, hanem valami útmérnök, aki az ilyen "bolondbiztos", láthatósági, megbotlási meg egyéb "veszélyekre" tervez - hagyjuk már), ennek nyilván költsége van + nem elég a szegély elfektetése, szilárd behajtó csík is kell (talán még a saját kerten belüli folytatásba is beleugatnak)... Rákérdeztem (nyilván név nélkül), mi van ha megcsinálom és kiderül, max. visszaállítom. Erre a következő orbitális pofátlanság: azt mondja, visszaállítom és még azon kívül bünti (WTF???)... Nem tudom szavakkal kifejezni, mennyire alapvető emberi jognak érzem hogy ezzel az egésszel az embert békén hagyják, mindaddig amíg senkinek nem árt vele (nyilván azt előre meg lehet szabni, hogy ha valaki az én szakszerűtlen kivitelezésem miatt "elesik ott", azért valóban súlyos büntetést kapjak, így érdekelt vagyok abban hogy műszakilag rossz megoldást tényleg ne csináljak). Szóval reménykedem benne, hogy a legalapvetőbb ösztöneim nem csaltak és tényleg csak egy agymosott bolondot fogtam ki. Aki tud konkrét példát rá, hogy ebbe valójában nem szoktak belekötni (vagy csak fent a kérdésben említett módon, legfeljebb visszaállíttatják), az írjon légyszi!
2017. ápr. 27. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!