Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Segítség, ti mit tennétek? A...

Segítség, ti mit tennétek? A leendő szomszédom nem hagy békén az áram miatt, a helyzet a következő:

Figyelt kérdés

Most kezdene építkezni a szomszéd telken, de elfelejtette előre bevezettetni a végleges földkábeles áramot az építési munkálatokhoz, az ideiglenesre pedig nem akar költeni: ezért kitartóan engem kérlel arra, hogy hosszabbítón vezessem át neki a nyaralómból az én áramomat a kerítésig (az áramköltségeket ő állná).

Az egyik gond az, hogy így hónapokon keresztül szabadon lógna a kerítésen egy hosszabbító amikor én nagyrészt nem is leszek ott, kitéve az időjárás viszontagságainak, beleértve hogy vihar során víz érné és zárlatot csinálhat, talán még tüzet is okozhat a nyaralómban.

Még nem nagyon ismerem sem a szomszédomat, sem azt az építőipari céget, így nem látok garanciát arra, hogy elég óvatosak lesznek, és hogy pl. nem felejtenék el esténként letakarni a hosszabbítót, már ha az egyáltalán elég lenne...

Tudom, hogy ha harmadik félnek adnám ki az áramomat, azt jeleznem kell az áramszolgáltató felé, amit persze meg is tennék.


Igaz, hogy a szomszéd felelősséget vállalna minden felmerülő gondért, de azt nehezen képzelem, hogy egy esetleges tűzkár javítást, esetleg újjáépítést is vállalna, amikor az ideiglenes-légkábeles áramával is fukarkodik. Pereskedésbe meg nem szívesen kezdenék.


Ti beleegyeznétek a "kölcsön"-áramba? Szívesen segítek, de tartok attól, hogy ebben a helyzetben a végén én fáznék rá.


Túlaggódom, vagy tényleg nem érdemes ilyennel a saját ingatlant kockáztatni?


Mennyire lehet gyakori, hogy a szomszédok adnak építkezéskor áramot??


Előre is köszi a tanácsokért!! :)



2017. ápr. 27. 16:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%
Szerintem ez így elég veszélyes, ha nem vagy ott a nyaralódban. Ez milyen környék, tudnának lopni áramot ha még a munkások sincsenek ott?
2017. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

A Te szerződésedben amit az áramszolgáltatóval kötöttél, benne van, hogy nem adhatod tovább -harmadik félnek- a szolgáltatást!

Ha esetleg ezt megtudja a szolgáltató, -szerződésszegés miatt- szerződést bonthat veled és kötbért is követelhet!

Én nem merném!

2017. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy vállalna felelősséget. De ha mégis, az sem hozná helyre, ha pl. leégne az egész nyaraló, minden bútor, esetleg meg is sérülne valaki.

A szomszédod egy idióta, és valószínűleg sunnyogni akar. Miért nem vezetteti be rendesen az áramot? Építkezés után talán nem fog neki kelleni?

SEMMIKÉPPEN ne menj bele, leginkább a veszély miatt. Egy hosszabbítót nem lehet a kertben hagyni a kerítésen lógva. Nemcsak az eső érné (takarhatják bármivel), de még a villám is belecsap. Akkor aztán ott nem marad semmi.

Ráadásul szabadtéren bármilyen állat belegabalyodhat...

Még sorolhatnám estig, hogy miért ne engedd ezt meg, de remélem már magadtól is eldöntötted, hogy megmondod a szomszédnak, oldja meg kevésbé veszélyes módon, és lehetőleg legálisan...

2017. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első: a környék szerintem biztonságos, de ki tudja...azt mondta egyébként a szomszéd, hogy azokra a hónapokra ő fizetné az áramdíjat, szóval ha valaki esetleg neadj'isten lopná, az az ő sara lenne...a gondom inkább a zárlat, a régi rendszer és vezetékek és alacsony áramkapacitás, talán elég sem lenne az építők gépeihez..

Második: én úgy emlékszem a szerződésből, hogy ha ki akarnám adni harmadik félnek, azt előtte a szolgáltató felé jeleznem kell, és majd ők döntenek hogy kiadhatom-e - azért félek, hogy esetleg mégis beleegyeznének. :D :D

Harmadik: köszi a te válaszod is! Már elkezdte a véglegeset bevezettetni, de mivel az kb 6 hónap, nyár végére fejeződne be, és akkor gondolom ősszel már nem tudnák az építkezést befejezni, hanem csak jövőre. Én inkább csak türelmetlenséget érzek a részükről, hogy gyorsan-gyorsan ész nélkül legyünk kész még az idén...

2017. ápr. 27. 17:27
 5/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek még valami: persze a legfőbb gond mégiscsak az esetleges tűzkár, semmi kedvem nem lenne egy újjáépítést kivárni és fizetni...
2017. ápr. 27. 17:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is affelé hajlok, hogy inkább próbálom őt a realitás talajára visszazökkenteni és hogy várja meg inkább a saját áramát, mint hogy én verjem magam kockázatokba..
2017. ápr. 27. 17:38
 7/16 anonim ***** válasza:
"Elfelejtette bevezetni az áramot". Oldja meg! Az alapfelállás az volt hogy majd kér a szomszédból. Nem tudom hogy más hogy van vele de ne az én villanyommal építsen már fel egy nyaralót. Meddig kell a villany neki örökre? Igy is úgy is be kell vezettetnie valamikor! Vagy még 2nyarat a tiedről intéz? Mekkora az automatád? Mert ha 10A akkor eleve felejtős ha meg 16A akkor egy betonkeverő+mégvalami a max terhelhetőség.
2017. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért azt is mérlegelni kellene ,hogy esetleg évekig szomszédok lesztek .Ha egy villanyszerelő számlával,felelősség vállalással kiépít egy felvonulási szekrényt akkor miért ne ?
2017. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is gyanús ez az egész. Az ideiglenes áram ugyan drága, de a véglegeset gyorsan kiépítik neki. Ma már általában úgyis a kerítésen van a villanyóra, felteszik neki valami ideiglenes elemre is, aztán a végleges kerítésbe csak átrakják.

Az meg mese, hogy elfelejtette, a kivitelező első kérdése, már ajánlatadás előtt, hogy mennyi áram van és honnan. Szerintem valamit simlizni akar.

2017. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen megoldás nem tartozik bele a jó szomszéd viszonyba. .Oldja meg hivatalosan a problémáját .Nem hiszem hogy valaki is ilyen kéréssel merne fordulni a szomszédjához .
2017. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!