Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vettem egy házat, amiben...

Atkapatka kérdése:

Vettem egy házat, amiben vegyes tűzelésü, és gáz kazán is van. Mindkettő a pincében. Ha jól működik, maradhat? Vagy kötelező lecserélnem kondenzációs gázkazánra? Illetve osztó-gyűjtőt a pincébe rakjam, vagy inkább a ház szintjére?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 07:23
1 2
 1/11 ede1219 ***** válasza:
100%
Tudtommal nem kötelező lecserélni, csak ha tönkremegy, és új kell helyette.
2017. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta
2017. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tehát amíg van alkatrész,addig marad.
2017. ápr. 30. 11:04
 4/11 anonim ***** válasza:
3%

Én csak azt nem értem,pincében hogy lehet gázkazán,és még vegyes tüzelésü is ? Több okból is nagy baleset veszélyt rejt magában .Szerintem itt valaki nagyot híbázott.

Ezen kellene inkább elgondolkodni .

2017. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanígy van, a pincében a fal mellett a vegyes, a fal túloldalán meg a gázkazán. Két hivatalos szagértő is megnézte, láttamozta, és egyik sem mondta, hogy problémás lenne bármelyik is.
2017. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Szüleim 32 éve építették a házat, a pincébe van mind a 2 két kazán...soha senkit nem érdekelt, majd ha a szintén 32 éves gázkazán tönkre megy és nem fű alatt akarnak cserélni akkor biza ez így már nem lesz megoldható
2017. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeket.

Gondolom mivel lezáratták a gázt,a vegyes utólag került beépítésre,de én ezt nem szeretném használni,csak a gázt.

A második kérdésre esetleg valaki?Vam valami szabály milyen messze,magasan lehet az osztó?

2017. ápr. 30. 17:45
 8/11 ede1219 ***** válasza:

"Gondolom mivel lezáratták a gázt,a vegyes utólag került beépítésre,de én ezt nem szeretném használni,csak a gázt."


Ez így már lehet, hogy problémásabb, feltéve, hogy most is ki van kapcsolva a gáz.

Felteszem, hogy igen, és eltelt már fél év is. Ebben az esetben a gáz visszakötéséhez kéményseprő-szakvélemény is kell, nem tudom azok mennyire kötnek bele a régi kazánba.

2017. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért jelenleg nincs osztó??

Osztót oda tedd, ahol gazdaságosabban megoldható.

2017. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Legjobb tudomásom szerint nincsen.Kéményseprő szakvélemény is drága?
2017. máj. 3. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!