Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telekhatáron van a szomszéd...

Telekhatáron van a szomszéd garázsának a fala, tehát a fal a határ. Ez szabályos? Van két ablaka a szomszédnak ami az udvarunkra néz, de átlátszó, ez szabályos lehet?

Figyelt kérdés
Most volt csatorna bekötés és az én csatornám az ő határára rakták pár cm-t bele lóg a határába és ő most bérleti díjat kér erre, és ki akarja méretni földmérővel is hogy tényleg bele lóg-e. Remélem én is bele tudok kötni a garázsának a falába hogy a határon van. Sajnos vannak ilyen emberek...
2017. máj. 1. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ablaka ami az udvarra néz hol van? A bal oldali szomszéd háza a telekhatár,egy nagy ablakuk néz az udvarunkra és nem átlátszó az üveg benne,ez így szabályos...noha jóba vagyunk az idősekkel és engem nem zavarna a dolog,pláne,hogy az udvarunkat 90%-ba belátni az utcáról. A mi házunk szintén telekhatár és 2 nagy ablak néz a szomszéd udvarára ami átlátszó és nem szabályos,de jóba vagyunk a szomszéddal :D Ha nem telekhatáron lévő falon van az az ablak akkor neked sajnos nincs azzal gond.
2017. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm és a garázsfal az rendben van? Nem érdekelne ha nem kötne belém de muszáj neki.
2017. máj. 1. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom műszaki okból került a csatorna oda . Mivel ez a föld alatt van,ezért őt nem akadályozza semmiben .

Ha sokat okoskodik,majd még bejegyzik a szolgalmi jogot is a telkére .Esetünkben is igy volt .Nem kell vele foglalkozni .

2017. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"most bérleti díjat kér" lehet próbálkozni de nem fog sikerrel járni
2017. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom,a csatornát egy kivitelező rakta le .Ez nagyon fontos most.A szomszéd menjen a kivitezőhöz,hogy miért pont oda került . Ott majd megfelelő tájékoztatást kap erről.

Akár birósághoz is fodulhat,és ott elmondják neki az erre való törvényi előírást .A vége az lesz,hogy megterhelik a telkét szolgalmi joggal .Irtam előzőleg is már.

Inditson pert,majd megtudja mennyi ideig tart,és mennyibe fog kerülni neki . Nagy herce-hurcával jár egy ilyen ügy .

2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
telekhatar eseteben ne beszeljunk 1-2 centirol. Foldmeresei terkepek pontatlansaga miatt 20 centis legalabb a hibahatar (terkeptol fugg), 200m2 eseten a teruleti elteres +-5m2, es ez aranyosan no a terulet meretevel. Lenyeg az, hogy nehany centin kar remegni es pereskedni, csak idot es penzt emeszt fel.
2017. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A telek beépítési szabályai mondják meg hogy mi a szabályos. Ha LKO-s a telek az O az oldalhatáros beépítést jelzi. Ha LK akkor min3 métert kell hagyni. Valahol 5öt.
2017. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!