Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Minden építész ilyen ráérős?

Minden építész ilyen ráérős?

Figyelt kérdés
Egyre fogytán a türelmünk, tavasz elején vettük át a ház kulcsait, rá két hétre jött is egy építész, átbeszéltünk mindent. Azóta eltelt lassan két hónap és még mindig nincs kész a ház átalakítási tervrajza. Minden építész ilyen ráérős? Aki lenne ismerősünk, az is csak a nyáron tudna vele foglalkozni. Dühösek vagyunk, mert csak lóg a levegőben az egész, semmit se tudunk az engedély nélkül csinálni. Mi már mennénk a házba lakni!!!
2017. máj. 2. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha házat át szeretnétek alakitani ne varjatok hogy egyből nekiesnek szétszedni a válaszfalakat stb.

Főleg hogy ha komolyabb beruházás és nem csak egy fürdőszobát kell átalakítani ... rengeteg engedély is kell rá lehet amiatt késik de az épitèszt is megkérdezhetitek hogy határidöt tud e mondani.

2017. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi építészünknek Németországban 1,5 hónap volt, plusz 3 hét a végleges tervek elkészítése.


Az építészek általában nem ráérősek, hanem pont hogy k*va elfoglaltak.


Nem tudom hogy otthon hogy megy ez, de itt sokan akár 3 hónapot is várnak egy tervre, és senki nem megy falnak. Ezt sajnos bele kell kalkulálni. Plusz még helyben meg kellett volna kérdezni, hogy mennyi idő kb., ez alapvető. Nem utólag reklamálni hogy jajj ti már mennétek lakni.


Mondjuk felhívni és normális hangnemben érdeklődni, hogy mi is a helyzet mindig lehet.

2017. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szeptember végén volt kint először. Decemberben készen lettek a tervek, de akkor változott a jogszabály, jobban megérte januárban beadni. Végül február elején sikerült neki beadni, mert tönkrement a gépe és elveszett. Utána síbalesete volt és még sorolhatnám. Nálunk kellett statikai terv is. Arra is kelett várni egy hónapot ősszel. Nem siették el, az biztos. De ez elmondható minden szakiról.
2017. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én építész vagyok, rengeteg a munka. Sajnos azt kell mondanom, hogy egy építésznek egy lakás/ház átalakítás tervezés csak nyűg, aprólékos kis munka kevés pénzért, mindenki hátra sorolja. Én lepasszolom fiatalabb kollégáknak, maszekba :-)
2017. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én meg megcsinálom magam amit akarok, mert a vállalkozók trehányak és átvernek, az építész meg csak lehúz, ahogy az előző hozzászóló is jellemezte drága munkaidejét és amúgy is lassú, mint látható.
2017. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!