Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Stabil, de kevésbé esztétikus...

Stabil, de kevésbé esztétikus vas kerítésoszlop köré lehet vakolható tégla, vagy beton oszlopot építeni? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra is, hogy esetleg faragott fa oszlopot húzunk rá, bár ez nem tudom mennyire kivitelezhető...

2017. máj. 9. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell oldani, hogy a burkolat (tégla) ne váljon el az oszloptól. Ezt legegyszerűbben úgy lehet megoldani, hogy hegesztesz bekötővasakat az oszlopra, amiket a falazat fugájába beépítesz. Ha körbebetonozod, akkor betonvasat kell körben ráhegeszteni. A lényeg a hegesztés, mert így együtt dolgozik a két anyag, és erősítik egymást.
2017. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor szeretnél egy szép, esztétikus kerítést, mert a meglévő nem az.

Akkor nem értem, miért ragaszkodsz a meglévőhöz.

2017. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen agyaltam a múltkor. Nekem az oszlopok 150-es eternit csőből vannak, betonnal kiöntve, kívül műgyanta nemes vakolattal. Ha teljesen szétszedném, akkor alappal együtt ki kéne szednem, baromi nagy meló (vasbeton), sok sitt, nagy felfordulás, belelóg az útba, stb. Lehet hagyom a francba, csak leburkolom valami pirogránit kerámiával, meg a lécezést átvariálom. Lehet a kérdező is a bontást akarja megúszni, meg ha elég állékony az oszlop, akkor lehet az új alapja is.
2017. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
solarGyula, köszönöm a választ! Nagyon eltaláltad! Pontosan ez az oka a dolognak. Kaptunk már ajánlatot arra is, hogy lebontsák a jelenlegi kerítést, és teljesen újat építsenek helyette, de ennek a munkadíja, anyagköltsége többszöröse annak, mintha "csak" az oszlopokat húzzuk fel, és cseréljük a kapukat, kerítés elemeket.
2017. máj. 9. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!