Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen házat épitsek? (tégla,...

Milyen házat épitsek? (tégla, fa, konténer)

Figyelt kérdés

Olcsón hozzájutottam egy telekhez. Szeretnék rá épiteni egy kis nyaraló szerűséget 35-40 m2 méretben.

Láttam rengeteg féle módon lehet házat épiteni.

PL.: tégla, fa, vájog, szupervájug, konténer, előreszerelt elemekből stb...

A lehető leg egyszerűbb és olcsóbb módszerre lennék kiváncsi.

Olyan kéne ami nem feltétlenül engedély köteles vagy csak minimális papirozás kell hozzá, mert még az sem biztos hogy beépithető a telek. Ebben az esetben van rá múd hogy szerszámtárolónak jelentsek be egy 6x6m es épitményt?

Gondolom egy beton alap mindenképpen kell. A tetőnek jó akár kátránypapir is vagy ha tudtok olcsóbbat az is érdekelne.

Nem egész évben szeretnék ott lenni de télen nyárn lakhatónak kell lennie. A lényeg pedig hogy minél olcsóbb és minél kevesebb engedély kelljen hozzá.

A válaszokat előre köszönöm.



2017. máj. 19. 01:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Legolcsóbb választás egy erdért készház. Ezek használtan ebben a méretben pár 100'000-ből beszerezhetőek. Újonan sem egetverő az áruk. Egy síklemez alap elég nekik. Kisméretű panelokból állnak. Így szétszedve egy kisteherautón elszállítható, vagy egy nagyobb utánfutón. Ezek tetszőlegeden rendezhetők egymáshoz. Összeszerelése nem igényel darut. Két ember kell hozzá és kész. Gyakorlatilag azt legózol össze belőle amit csak akarsz. Téliesíthetőek. A használtakat legtöbbször hullámpala fedéssel árusítják.
2017. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én örököltem egy 10ha legelőt erdővel körülvéve, gyönyörű helyen, nyaralót akartam, engedélyt is kaptam volna, meg pénz is lett volna, de szembesültem a ténnyel, hogy komplett erdőirtás kellene, hogy építkezés lehessen... arról nem is beszélve, hogy az áramot is önköltségen kellett volna odahozni... és mikor egyszer kint voltam, megvilágosodtam, hogy pont azért szeretem azt a helyet, mert csak én vagyok ott elzárva a külvilágtól... így döntöttem a jurta mellett, megfelelő szigetelésel télen is el lehet érni a kellemes 20-25fokot...

5méter sugarú, feleségemmel és 2 gyerekkel kényelmesen elférünk, de egyedül szeretek ottlenni igazán...

Később kezdtek vonzani az ősi építkezési technikák, azóta a telkemen szétszortan már van 3 veremházam, így 3 haverom és családjával szoktunk közös nyári pihenéseket tartani... nem messze van egy tó pecázni is tudunk :)

Tervezem, hogy ha megélem és a gyerek átveszi a vállalkozásom, akkor teljesen kiköltözöm majd :)

2017. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es, belinkelnéd, hogy hol van 36 m2-es faház 100ezerért, mert azonnal veszek hármat.

Még a négyzetméter ára is több!

Íme:


[link]


Kedves Kérdező!

Valakitől azt hallottam, hogy a szendvicspanel anyagilag nagyon kedvező építkezés, különösen, mert már alapból szigetelve van.

[link]


Ha te csinálsz egy ekkorát OSB-ből (két sorosan, közé szigetelés) sem jössz ki olcsóbban, ha mindent beleszámolunk.


Ha csak nyaralni kell, miért nem veszel mobilházat, abban még a bútor is benne van és ha már nem kell, eladod?

2017. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kieg, a veremházakat, pontosan 0 forint költségen csinálltuk. Annyi, hogy ettünk közben jókat bográcsból, szóval pl 10kg marhahús ára biztos elment :D
2017. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2017. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2017. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 3-as!

A következőt írtam: "...használtan ebben a méretben pár 100'000-ből..."

Használtan. Azaz nem új. Pár 100'000-ből. Azaz nem 100'000-ért, de kettőért már van. Háromért már válogathatsz is.

Kéretik figyelmesebben olvasni, és a leírtakat értelmezni!

2017. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!


A "pár" szó valóban elkerülte a figyelmemet, bocsánat!

Én a tavalyi évet pont ilyen keresgéléssel töltöttem, valóban voltak bontott elemek, de ezek csak elméletben olcsók, mert zömében ócskák.

Az egyes elemek 30ezer körül vannak, mire egy 6x6-ost összeraksz, 700ezer +ajtók ablakok, de akkor válogattad az elemeket.

Nekem bontott anyagból tavaly egy 25m2-est alappal, tetővel, ajtóval, 4 ablakkal, de belső válaszfalak és közmű kialakítások nélkül közel 1millióért akartak összehozni ... és ezt volt a legolcsóbb.

Kértem árajánlatot 20 m2-esre, ilyen anyagból

2017. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hoppá, elszállt!

... az 150ezerrel lett volna olcsóbb.

2017. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég láttam jófogáson egyet 1.5millióért, azthiszem pákozdon volt., meg is lepett, hogy csak a haz eladó a telek nem, nem tudtam addig, hogy van ilyen... de saját tapasztalatom alapján én már csak veremházakat építenék :D
2017. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!