Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszivattyú be tudja fűteni a...

Hőszivattyú be tudja fűteni a teljes házat télen?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Be. Azért találták ki.
2017. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a teljes házat egész télen? Mert pl a napkollektor már nem tudja.
2017. máj. 22. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Arra találták ki.
2017. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először is egy gépésszel ki kell számoltatni a ház hőigényét (-25°C-ig) és a kapott értékhez kell méretezni a hőszivattyút. (érdemes picit nagyobbat venni, hogy legyen tartalék)
2017. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően van méretezve, akkor be.

Nekem van egy hőszivattyúm erősen alulméretezve, meghagytam a gázkazánomat is, és vészhelyzetre a szuterénben van egy sparheltem is (ha napokig nincs áram, leköltözünk oda és ott sütünk-főzünk-melegítünk).

Egy 100 m2 alapterületű jól szigetelt három szintes Kádár kockám van.

24 kW-os a gázkazánom.

És egy 10 kW-os Wiessmann hőszivattyút telepíttettem. Nagyon csóválták a fejüket a mesterek a terveim láttán, de mivel én voltam a megrendelő és látták, hogy komolyan gondolom, megvalósították a terveimet.

A globális felmelegedésre játszottam, és bejött.

Négy év alatt csak az idei télen kellett 7 napra átállni gázra, amikor -17 fok volt és erős szél is fújt.

Máskülönben eddig mindig ki bírta fűteni a házat a 10 kW-os hőszivattyú. Ezzel állítom elő a használati melegvizet, és nyáron ezzel klimatizálok.

Én elégedett vagyok vele, és örülök, hogy rászántam magam a befektetésre.

2017. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő teljesítményűt veszel és valami minőségibb japán gyártmányt, akkor -25fokig nem lehet probléma.

Nekem Panasonic T-cap rendszerem van, 12kw fűtök 360m2 A+ ikerházat. Mostani télen volt nálunk -22fok is, akkor sem állt le, vagy 1 hétig folyamatosan maximumon ment, volt hangja rendesen, az inverteres vezérlés majd 70hz kivezérelte a kompresszort, tényleg 110% üzemelt, de bírta!!!

A 3-4.generációs készülékek nem jönnek zavarba ha alacsony hőmérséklet mellett kell üzemelniük, teljesen megbízhatóak. Ami viszont nagyon fontos, a hőleadó felületek túlméretezése. Jó hatásfokkal csak felületfűtéssel működik, és nagyon oda kell figyelni a megfelelő csőátmérőkre,mert sokkal nagyobb a térfogatáram mint a hagyományos 20fokos DT tervezett rendszereknél. Ha hűteni is akarsz akkor meg FAN-COIL is kell beépíteni, óriási különbség van hangban közöttük, mindenképpen érdemes minőséget venni és meghallgatni vétel előtt!!!!

Ami ajánlott kategória, MITSUBISHI ZUBADAN, PANASONIC T-CAP, FUJITSU WATTERSTAGE HP, DAIKIN ALTHERMA és még sorolhatnám. A kínai olcsóbb készülékeket felejtsd el, nem megbízhatóak.

2017. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!