Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül házat épiteni?...

Mennyibe kerül házat épiteni? Rendes vagy könnyű szerkezetes?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne hogy manapság mennyibe kerül a házépités négyzetmétere? Egy szintes házra gondoltam. Érdekelne az is hogy mennyi a rendes, illetve a könnyű szerkezetes, illetve hogy a könnyű szerkezetes házról mi a vélemény.

Köszönöm.



2017. jún. 1. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kismilliomodik ilyen kérdés!

250ezer/m2 az alsó határ. Ez az átlag, ez alatt csak komoly kompromisszumokkal. Felső határ nincs.

Könnyűszerkezetes nem olcsóbb, viszont nem tartja az értékét.

2017. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Akkor olcsó ha bontott tégla tetőcserép stb kerül beépítésre . A könnyszerk új és nem bíznak benne , a hagyományosok masszívak jobbak olcsóbbra jönnek ki . Széles és terjedelmes beton járdát nem érdemes végig tenni a ház köré . Az ontja a hőséget és télen csúszik . Világos térkő murva hangulatosabb . Fákat érdemes ültetni az árnyék és a termés végett .
2017. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én azt hallottam hogy a könnyű szerkezetes olcsobb. Akkor hogyhogy nem ha annyival rosszabb?
2017. jún. 1. 16:54
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Talán olcsóbb az előállítása, ez nem jutott eszedbe? AMúgy mi könnyűszerkezetesen építtetünk, mert maximálisan meg vagyunk elégedve a minőségével ismerősökéi alapján. Plusz nagyon jó energetikailag, a fűtésköltségeink minimálisak lesznek.
2017. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az első hozzászoló irta, hogy nem olcsobb, én megkérdeztem én azt hallottam nem, de hogyhogy olcsobb. Lehet nem volt teljesen érthető.

Mennyiből épitettétek, és mekkora lett?

2017. jún. 1. 19:44
 6/18 anonim ***** válasza:
Németországban élünk tehát ez irreleváns. De a könnyűszerkezetes ház attól még ugyanúgy könnyűszerkezet, ezért gondoltam leírom a pozitív tapasztalatomat.
2017. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ja értem, igen németországba más mint itthon. Azért köszönöm.

Hát én azért kérdezem, mert alapvetően nincs problémám a könnyűszerkezetessel, Amcsiba is sok olyan van, és itthon azért kevesebb a tornádó, hurrikán, hogy elvigye a házat. Csak az érdekel hogy ha olcsobb mennyivel, hogy megéri e azt épiteni inkább mint egy rendest.

2017. jún. 1. 19:57
 8/18 anonim ***** válasza:

Hello!


Mi téglából építkeztünk, vasbeton födém, stb. A téglaháznak pont ez az előnye, van hőtároló tömeg. Anyósomék is most építkeznek, 60m2-eset, kértek ajánlatokat mindkét épület típusra, a könnyű 13mill, a tégla 14, kulcsrakészen. Gyakorlatilag ennyi a különbség. Amúgy én csakis téglából építkeznék :)

2017. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igy ez alapján hogy van 1 milla külömbség, igy én is a téglát választanám. Nagyobb komfort érzés, nagyobb biztonság érzet.

Azért is kérdeztem, mert manapság egyre több helyen látom hogy a könnyű szerkezetest épitik. Valószinüleg gyorsabban kész van, de igy nem hiszem hogy annyira megérné.

2017. jún. 2. 00:16
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, nagyrészt a gyorsaság miatt választják a könnyűt. Az utcában is építettek egyet, nem egészen 3 hónap alatt be is költöztek, téglánál ez jobb esetben 6-9hónap.

Sokan még a könnyűszerkezeteset jó hőszigetelő képessége miatt választják.Az igaz, hogy az épület hőhídmentes, mert nincsenek benne jó hővezetésű anyagok (tégla, beton, stb), viszont egy kis odafigyeléssel a téglánál sem lesznek ilyen gondok + 20cm grafit a falra, 15 a padlóba, 40cm szálas a födémre, aztán nem lesz gond a fűtésszámlával :)

2017. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!