Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Baj e ha a LEIER henger alakú...

Tordy József kérdése:

Baj e ha a LEIER henger alakú vízóraaknának nem csináltunk alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy LEIER henger alakú vízóraaknát és úgy helyeztük el a gödörbe, hogy kb 2-3 cm-t kilóg. Meg egy ici picit ferde,de tényleg csak nagyon minimálisan.Szabad szemmel szinte nem is látszik. Most aggódom, mert egy ismerős azt mondta,hogy nagyon meg fog süllyedni. Meg ha bekötik a vizet és közbe süllyed akkor még a csövet is eltöri. A talaj amiben van jó sűrű kemény agyag. Szerintem nem fog borzalmasan süllyedni. Van ilyen tapasztalata valakinek?Aggodnom kellene tényleg? Szedessem ki a gelyeről és tetessem újra alappal? Köszi előre is a segítségeteket.

2017. jún. 1. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

egy 15-20 centis murva ágyat minimum illett volna neki csinálni, hogy ne csupasz földön legyen a mérőóra, mert nagyobb esőnél a víz úgyis belefolyik és akkor mocsár lesz a belsejében.

egyébként a műanyag kpe csőnek ennél több kell, hogy "eltörjön" annyit soha nem fog süllyedni.

ez nettó hülyeség.

2017. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.Akkor szerinted nem kell félni komolyabban. És mi

lenne, ha utólag öntenék az akna aljába 5cm betonréteget? Az nem segítene a dolgokon? Vagy esetleg szedessem ki és csináljam újra? :C

2017. jún. 1. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Pár éve 1 vízmű társulat számtalan ilyen aknát rakott le a zártkertekben. Egynek sem betonozták le az alját .

Ha süllyed,akkor az a csővel együtt fog .

2017. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem betonoznak alá a vízóraaknának. Én még csak szögleteset raktam le, annak téglákat teszek a sarkai alá de a hengeres alás is lehet tenni persze. 10cm kavicsot öntök az aljára, a mérőóra alá is kb 2 tégla, hogy ne lógjon.

De így utólag már ne csinálj vele semmit, nem fog megsűllyedni, jó az úgy.

2017. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Max a talajvíz fog feljönni ha nem állsz rá akkor annak a talajvizen kívül semmi baja nem lesz
2017. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is agyagban volt, megsüllyedt és eltörte a csövet, szerencsére az óra előtt és nem utána, így nem fizettették ki, viszont csinálni kellett másik aknát, betonból öntettem az egészet egybe 20cm-es fal/alj/tető vastagsággal.
2020. júl. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!