Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki fizeti a felelős műszaki...

Ki fizeti a felelős műszaki vezetőt egy építkezésen?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy van egy generálkivitelezés, de láttam a szerkezet árban egy olyan tételt hogy felelős műszaki vezető x ezer FT, és ezt nekem kellene fizetnem. Én azt gondoltam hogy ez kizárólag a kivitelező dolga fizetni.

2017. jún. 2. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a kivitelező veszi fel és fizeti az FMV-t, viszont ezt 99%-ban áthárítják az építtetőre (vagy már benne van az adott fm, m2, m3, stb árban)
2017. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
... ahogy a kőműves, villanyszerelő, vizes munkadíját is te fizeted, még ha nincs is tételesen feltüntetve.
2017. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%
Keress egy független műszaki vezetőt! Neked kell állnod ezt a kiadást, akkor már ne a cég saját embere legyen akinek "minden jó" amit csinálnak!
2017. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindent te fizetsz, vagy így vagy úgy... :D
2017. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Te fizeted, közvetetten vagy közvetlen módon, szóval tökmindegy...
2017. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Az építőanyagot is te fizeted kérdező :D
2017. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"Keress egy független műszaki vezetőt! Neked kell állnod ezt a kiadást, akkor már ne a cég saját embere legyen akinek "minden jó" amit csinálnak!"


Nem kevered a felelős műszaki vezetőt a műszaki ellenőrrel? A válaszod alapján totálisan.

2017. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Pedig jobb ha az építtető keres építés vezetőt. Elvégre a munkájával a Te érdekeidet képviseli. ...és én sem everem a minőség ellenőrrel.


[link]

2017. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Akkor pár dolog. Nem vagyok láma pontosan tudom ki a felelős műszaki vezető, és ki a műszaki ellenőr. Egy építkezés végén járok, csak az egyik alvállalkozó hívta fel a figyelmem erre. Hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, minden alvállalkozónak van saját műszaki vezetője, nyilván beleteszik az árba nem vagyok naiv. FMV nyilatkozatot kitöltik e-naplóba stb. A probléma ott van, hogy én is tudok okosat mondani, hogy mit hogy kellene, csak a való életben nem mindig működik úgy a dolog menete mint ahogy annak lennie kell. Itt a problémám az hogy konkrétan 1 alkalommal sem találkoztam a műszaki vezetővel, gondolom egy FMV nyilatkozatért és egy aláírásért kap X ezer Ft-ot. Amúgy ha már itt tartunk kb mennyi egy műszaki vezető költsége egy 100m2-es családi háznál?
2017. jún. 2. 13:40
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy családi ház építésnél nem egy műszaki vezető van, hanem több. Mi átépítettük a házat, két főfalbontás, több közfal, új ablakok és ajtók. Csak kőműves mellé kellett fmv. 60 ezret kért, de megcsinált minden papír munkát is. Ahogy másoktól hallom, új építésnél egy-egy szakterületre 30-150 ezer ft között mozog az fmv díja. Elég nagy a szórás. 😁
2017. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!