Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa oszlop és faszerkezet,...

Fa oszlop és faszerkezet, vagy acél oszlop és fém szerkezet/zártszelvény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Oldalkerítést építünk az udvar hátsó részébe a nyáron amihez a famintás trapézlemez megoldást választottunk.

Erre irányulna a kérdésem,hogy milyen szerkezetre szereljük?Én tartósság szempontjából a fém felé hajlok,de ha valakinek van érve a fa szerkezetre azt is szívesen fogadom.Amúgy árban is jobban kijövünk úgy nézem,ha azonos méretű fémoszlopokat veszünk,mint a fa megoldással...


Köszönöm!



2017. jún. 4. 11:58
 1/6 A kérdező kommentje:
(Elnézést a hibák miatt...)
2017. jún. 4. 12:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is az idén csinálok traplemez kerítést.

Osztottam szoroztam, de ár/érték/tartósság szempontjából zártszelvény/szögacél tartóváz lesz.

Ha fa akkor csak keményfa (akác), de az meg nem olcsóbb, mint a zártszelvény.

Ha tüzihorganyoztatod akkor örök élet + 1 nap.

Nekem erre most nincs keret, szóval marad a mázolás.

De a fát is ugyanúgy kezelni kell, ha éri a nap (UV) akkor meg pláne.

2017. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Összességében elég drága,ha az ember famintásban gondolkodik.Még nem tudom megéri-e a felárat...

Akkor fémszerkezet a jobb.Fontos hogy a következő 10-15 évben ne kelljen vele törődni.

Köszi.

2017. jún. 4. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Fém legyen mindenképp.
2017. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben nézegettem többfajtát is trapézlemezből és lehet nem famintás lesz,hogy spóroljak picit.Hanem fehér.

A kérdésem az lenne mivel még nem láttam élőben ilyent ennek mindkettő oldala színes vagy csak az egyik?


[link]


Köszi.

2017. jún. 5. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában csak az egyik!
2017. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!