Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Terasz sávalap építésének a...

Szudan kérdése:

Terasz sávalap építésének a módja?

Figyelt kérdés
50 cm magas teraszt építenék a ház mellé... a sávalaphoz a földet már kiástam 70-80 cm mélyen, azt láttam a neten hogy kiöntik az alapot és arra megy a zsalukő, kérdésem az lenne. nem tudom hogy egy vagy két sor 30as zsalukővet rakjak. ha eggyet rakok akkor a betonalapot átlagba a talajszint felett 10cm-en zsaluzni kell, vagy rakok 2 sor zsalukövet és akkor az első sor zsalukő alja a talajszint alatt kezdődne, melyik a jobb? illetve a zsalukövet a még nem megkötött betonba kell beleállítani? Vagy hagyom kötni az alapot 1-2 napig és utánna állítom rá a zsalukövet?

2017. jún. 12. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

A zsalukőnek a nevében is benne van, hogy zsalu. Vagyis teljesen értelmetlen dolog alázsaluzni 10 centit és arra rakni az első sort... szépen bele kell engedni 10 centivel a talajszint alá, csak így van értelme.

Nota bene, én a teraszhoz nem ástam 80 centis sávalapot (minek?), és a 30-as zsalukövet is erős túlzásnak érzem.. (Igaz, én nem vagyok kőműves, csak amatőr "műkedvelő".)

2017. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

"a sávalaphoz a földet már kiástam 70-80 cm mélyen"


90 cm a fagyhatár, így a megfagyott talaj táncoltatni fogja az egész teraszt, 1-2 év és tönkremegy.

2017. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én is úgy tudom hogy nem kell olyan mély mint a ház alap mert úgyis külön fog mozogni... de bekötöm majd a lábazatba vassal. és az első sor zsalukövet a még meg nem kötött betonba állítom bele, vagy elhúzom az alapot síkba, megköt és utánna teszem rá a zsalukövet?? (30as zsalukövet kőműves mondta, és nem firtattam minek olyan vastag.)
2017. jún. 12. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

"én is úgy tudom hogy nem kell olyan mély mint a ház alap mert úgyis külön fog mozogni"


Majd a jégtől mozog, bereped, eltör és bánhatod hogy az alapon spóroltál.

2017. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Arról nem esett szó, hogy mi lesz a teraszon, járólapok, vagy térkövek? Mert térkövezett terasz esetén tök fölösleges ez a nagy cécó. Járólapnál persze más a helyzet, hidegburkolat jóval érzékenyebb az alap mozgására.


A zsaluköveket a betonozás után (amikor már húz a beton), egyből lehet lerakni (mind a két sort), felesleges napokat várni.

2017. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
fa thermowood teraszburkolat lesz rajta, 80cm alap van most kiemelve, de hogy mindenki megnyugodjon kiveszem azt a 10- 20 cm még (bár ha bekötöm a házalapba letehetem az alapot még 2 méterre is akkor is el fog repedni, de a burkolat alatt úgyse látszik.) szerintem még az 50 cm alap is bőven elég lenne...
2017. jún. 12. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Én annak idején térköveztem a teraszom és nem csináltam semmiféle sávalapot, sőt, nincs betonozva az alap sem. Kulékavics, murva, sóder az alap, szegélykő a támaszték (oda ment egy kis beton). Ennyi. A terasz már 5 éve köszöni szépen jól van...

Az a helyzet, hogy én nem vagyok híve a nyakló nélküli betonozgatásnak.


Kiszámoltad, hány köbméter betont fogsz a földbe önteni?...

80 centi sávalap... persze gondolom vasalva is lesz...

2017. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azért kell az alap mert 50 cm magasan lesz a terasz, ha a földön lenne nem tennék semmi féle alapot én sem csak szegélykő.
2017. jún. 14. 12:52
 9/10 A kérdező kommentje:
azért kell az alap mert 50 cm magasan lesz a terasz, ha a földön lenne nem tennék semmi féle alapot én sem csak szegélykő. lesz benne vas meg a zsalukövekben is lesz. sajna sok beton kell kb 2 m3.
2017. jún. 14. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én teraszom sincs a földön; 40 cm magas. Max annyi a specialitása, hogy a ház "L" alakú részének belsejéhez illeszkedik, szóval 2 oldalról "támasztva" van. De amúgy a külső szélein semmi sávalap nincs.

Úgyhogy szerintem az a 80 centi amit csináltál elég lesz, én legalább is nem ásnék tovább.

2017. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!