Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha 3.5m-en már talajvíz van,...

Ha 3.5m-en már talajvíz van, az okozhat bármi bajt építkezéskor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a jövőben egy pince nélküli családi házat építeni, pl.: neoporból, nettó 100m2-t.


Viszont van egy kút az építési telek közepén, amiben megnéztem, most 2017 Június 24.-én 3.5m mélyen már víz volt.


Ez vajon okozhat gondot a későbbiekben felépülő házunknál?


Pl.: plusz költség, megsüllyedés, stb.


A kút kb. 1m-re lenne a jövőbeli háztól így azt természetesen megszüntetjük (kivesszük a csöveket, amennyire lehet, majd földet dobálni a lyukba), hogy nehogy valami bajt okozzon, h. ennyire közel van a házhoz.


Köszi!



2017. jún. 26. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alapozási mód kiválasztásánál figyelembe veszi a tervező, de nem csak ezt, hanem a talaj (sok) egyéb paraméterét is. A kút betömedékeléséről is lesz benne szó!

Keressetek egy jó tervezőt!

2017. jún. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a talajviz semmi problémát nem jelent, nagyon mélyen van. Nálunk van úgy hogy 1 méterre is fenn van a talajviz. Inkább az hogy közel van a kút és nem lehet tudni hogy milyen erős, hogy lett épitve.
2017. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence_ ***** válasza:
Fúrt kút?
2017. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én semmiképp nem szüntetném meg.

egy ásott vagy fúrt kút manapság nagyon nagy kincs, lehet locsolni, sőt az egész építkezés vízszükségletét is meg lehet belőle oldani.

600-800 forintos köbméter árak mellett manapság már locsolni is luxusszámba megy, a kútból meg simán majdnem ingyé' van.

nemrég újítottunk egy házat, ott az ásott kút 80 centire volt a háztól, a legfelső gyűrűt levettünk, kapott egy zsaluzott betonfedlapot meg egy aknatetőt.

előtte be lettek építve a gépészti csövek, aztán egy emelő szivattyú.

fúrt kútnál kb semmi jelentősége nincs, hogy közel lesz a házhoz.

ásottnál azért érdemes kikérni egy statikus véleményét.

2017. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3,5 méteren semmiféle gondot nem okozhat a talajvíz. A kutat meg eszedbe ne jusson megszüntetni! Én most próbálom kipucolni, amit az előző tulaj belehordott. Nagyon nagy kincs, ha van! Akár csak mosni, meg WC- használathoz, akár falhűtéshez, akár kint az udvaron, kertben nagyon nagy szolgálatot tesz.
2017. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
fúrt kút, igen
2017. júl. 5. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!