Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nobo fűtésrendszerről vélemények?

Nobo fűtésrendszerről vélemények?

Figyelt kérdés

Már olvastam itt két kérdésre véleményeket ezzel kapcsolatban, mindegyikben agyon dicsérték, viszont arról nem volt szó, hogy mivel ez légbefújásos fűtés, a bútorok is átmelegednek?

Azért kérdezem, mert nincs még nálunk központi fűtés, az idei telet meg kandallóval és klímával oldottuk meg. Amíg nem volt kandalló, csak klíma mellett nem volt valami komfortérzetünk.

Én most hallottam először erről a fűtésről.



2017. júl. 12. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A tehnikai leírás alapján ez egy sima hősugárzó.... talán más anyagokkal és talán hatékonyabban működik, de a működési elve ugyanannak tűnik.
2017. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mi volt a gond a klímával? Ill el mondanád mennyibe kerult a futés egy honapban a klimával? Most fogjuk beszereltetni és kissé tartok töle hogy elég lesz
2017. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A villany-fűtés egy kényszermegoldás, sosem tartozott a költséghatékony megoldások közé, de vannak előnyei a kis karbantartás, etc pl hétvégi házakban. Másrészről a kedvezményes tarifák elég elviselhetővé tudják tenni a díját - nem normál tarifával üzemeltetni.
2017. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

H tarifával fogjuk , 30 nm ert (2,7 belmagassag)futenénk vele a házbol,nyilvánnem azert mert menö,hanem mert tobb mint a semmi.

Foggalmunk nincs mire szamitsunk átalányban.ezert kérdezem. Vajon havi 30 bol megusszuk e?

2017. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ja juteszembe kérdező, nobo futopaneleknek jo höérzetet adnak(rzt is csak hosszas utannajarasbol tudom nem sajat tap) de nagyon sokat fogyadztanak és nem lehet a kedvezmenyes tarifás áramra kotni.
2017. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
GEO tarifára biztos nem, mert nem hőszivattyú, de éjszakai áramra miért ne lehetne(dugasz le, fixen az éjszakai áramkörre kötni), illetve van külön téli idényű fűtés tarifa is már (H tarifa)
2017. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mi egy kb. 45nm-es területet próbáltunk fűteni klímával (nappali-étkező-konyha). Arra jó volt, hogy tartott egy alaphőmérsékletet, de kellett mellé a kandalló. Nem tudom, hogy mit szeretnétek fűteni vele, de egy kertes házra nem elég. Gondolom, egy lakást, ami minden irányból körbe van szigetelve a szomszédok által, azt könnyebb felfűteni vele. Nem tudom, hogy mennyit fogyaszt egy hónapban, mert nekünk mellette ment még egy olajradiátor, és két hősugárzó.

Azért is érdekelt volna ez a Nobo, mert azt vettem észre, hogy mostanában ilyen fűtéssel építik az új házakat a vállalkozók.

2017. júl. 24. 09:11
 8/10 anonim válasza:

Köszönôm, sajnos kertes hàz,szintén nappali étkezö konyha semmi mas lehetoségunk nincs. Kàlyhàt nemmerunk. Tavaly télen az volt,pont amiatt vagyunk most xarban. Probaltuk osszeszedni a kozponzira a pénzt de nem jott ossze. A hàlòkban konvektorok vannak.

Ha masnem télen rakatunk egy szerelt kèményt a kalyhanak. De nem szivesen.

Nem tudom milyen gépetek van nekunk ugy szamilta ki a srac h mekora kell. Stb. Bizom benne h ezek az ujak tényleg ki tudjak futeni...

2017. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

H tarifafutési szezonban olcsobb az éjszakaitol is, viszont azt sem lehet futopanelre , sak e kazàn vagy hoszivattyu legalabbis nekunk ezt mondtak( az mar mas ha van egy hoszivattxud és annak kéred a h aramot,de konektort epitenek ki neki.....) viszont h és geo tarifahoz kulon ora kell azt meg csak akkor tudod megigényelni ha felmutatod mi lesz rakotve. Nallunk igymegx.

Éjszakai az cezérelt nallunk. Szor kapcsol be egy nap. Nem hiszem hogy az elég lenne futéssnek....

2017. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valoszinü a klima teljesitménye kicsi. A hőmérséklettet nem tudta tartani vagy nem volt kellemes hiába tartotta a hőmérsékletett?


Ezzekkel a panelokkal se lesz jobb mint a kandalloval. A legjobb megoldás szigetelés lenne.

2017. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!