Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Átlátszik a giszkarton csavar?

Átlátszik a giszkarton csavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdés részletezve:


Új ház, könnyűszerkezetes, melynek belső része a giszkarton. 4 hónapos a ház de jópár helyen látom a falon mennyezeten a csavaroknak a helyét azaz olyan mintha ki lenne kicsit dudorodva. Ez mitől lehet? Kinek a hibája? Festőé vagy a giszkartonosoké?



2017. júl. 17. 15:13
 1/10 anonim válasza:
0%
"Giszkoraton" Sírok XD
2017. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
"Giszkarton" elirtam
2017. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
telefonról írtam elnézést. Ettől még remélem sikerült összerakni hogy mit szerettem volna írni.
2017. júl. 17. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:

egyértelműen a festő hibája, de alapjában azoknak akik a kartont felszerelték.

a gipszkartonosok nem szeretik túlhúzni a csavarokat, főleg mennyezeten mert olyankor átszakad a papír és fennáll annak a veszélye, hogy erős párásodás esetén leszakad a mennyezet (láttam már ilyet)

a gipszkarton iszonyat mennyiségű párát fel tud venni, ezáltal a súlya jelentősen megnő, és mivel a papír meg a gipsz nem arról híres hogy bírja a vizet meg a súlyt...

ha nincs megfelelően beállítva a behajtógép tokmánya, hogy a csavarok picivel a sík alatt legyenek, olyankor a festő kezébe vesz egy csavarhúzót és beteker egy fél menetet, hogy szépen síkba tudja glettelni a csavarfejeket.

ez nálatok elmaradt, szóval azért látod hogy "kidudorodik".

2017. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

annyit még hozzátennék, hogy ez örök vita tárgya, mióta a gipszkarton létezik, hogy kinek a hibája a látszó csavarok.

a kartonos azt mondja hogy nem szabad túlhúzni, a festő meg hogy ő nem meri túlhúzni csavarhúzóval mert akkor átszakad a papír.

igazából mind a két fél hibás, mert kis odafigyeléssel tökéletesen meg lehetne csinálni, csak hát ugye ahhoz nem mindenkinek van kedve...

2017. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a fura az hogy ezek a hibák csak 3-4 hónap után jelentkeztek. Beszéltem a festővel de úgy érzem teszi az ártatlant. Ha én ezt újra leglettelem el fog tűnni?
2017. júl. 17. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a hiba 3-4 hónap után jelentkezett akkor ott más a baj. Ha előtte nem látszott akkor ez mozgásból ered az meg jót nem jelent.
2017. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nos, így már más a helyzet, ha előtte nem láttad ezeket a hibákat.

milyen szerkezet lett neki készítve?

CW profil vagy tetőléc?

és a tető előregyártott szeglemezes, vagy sima ácsolt?

2017. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

azt nem tudni hogy el fog e tűnni csiszolás glettelés után, ideig óráig biztos.

de ha nincs normálisan megcsinálva a függesztés a tartószerkezetnek, és nem tud külön mozogni az álmennyezet és a tető, esetleg az oldalfalaknál be lettek "ékelve" a mennyezeti gipszkarton lapok, akkor hiába gletteled.

bár megmondom ilyet még nem láttam, hogy utólag kandikáltak volna ki a csavarok úgy, hogy minimum nem tört le róla a glett körbe, és virított a fekete feje.

2017. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy csak most írok. A tető szeglemezelt, de lehet én fogalmaztam rosszul, a glett körbe letört a csavarnál, nem a csavar kandikál ki hanem egy csomó helyen körbetört, vagy dudordik a csavar helye. Kettőt is megnéztem leszedtem körbe róla a festéket, glettet, de a csavar meg sem mozdul és be is van süllyesztve. Festő meg tagad, hogy ő szúrta volna el. Nem tudom mit tegyek. Arra is gondoltam hogy a ház szigetelése a polisztirol utólag lett feltéve, és esetleg a rezonancia miatt, mikor a CK-ba dübelezett esetleg az okozza ezt.
2017. aug. 22. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!