Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mitől repedezhet Így meg új...

Mitől repedezhet Így meg új betonozás?

Figyelt kérdés

[link]


Frissen betonoztuk az udvart kb 150nm.Sóderágy és térháló is került bele.C20 as betont rendeltünk.Nem értem miért lett ilyen szinte az egész nem hagytuk ki a locsolást sem,még puha volta beton és már látszottak ezek a repedések.

Kérem olyan írjon aki ért hozzá,mert ha úgy van reklamálni szeretnék,és hülyeségekre nem szeretnék hivatkozni.


2017. júl. 18. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Zsugorodási repedésnek néz ki.

Van a beton alatt PE fólia?

Lett még víz hozzákeverve a helyszínen (a mixerben) bedolgozás előtt?

2017. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tettünk alá fóliát,utólag víz nem lett hozzáadva.
2017. júl. 18. 18:03
 3/8 A kérdező kommentje:

De eléggé folyós volt ,bár én nem tudom milyennek kell lennie.

Azt mondták majd kitöltik misungal a repedéseket,de én tartok tőle hogy hosszabb távon gond lesz vele.

Nagyon terhelve nem lesz,személyautóval megyünk csak rá,esetleg ilyen zsuk méretű teherautóval

2017. júl. 18. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát semmiképp sem "folyósnak" (illetve lehet folyós, de nem a többlet víztől, hanem a hozzá adott vegyszertől).

Innen azt mondom, híg volt a beton, gyorsan távozott a (többlet) víz. Túl meleg volt. Zsugorodott. Az, hogy locsoljátok az egy dolog (max hűti a betont) a kötéshez szükséges (hidrát)vizet tartalmazza beton. Azt kell megakadályozni (lezárni a beton felületét), hogy ez ne tudjon idő előtt kipárologni belőle. Erre szintén vannak vegyszerek a víz nem alkalmas.

Hiába tölti ki "misunggal" (ha egyáltalán ki tudja, bár az inkább cementlé lesz), nem fogja "összeragasztani" a betont.

Az a baj, hogy a repedésbe belefolyik a hólé és szét fog fagyni háló ide vagy oda).

A kitöltéshez vannak speciális anyagok, de nem biztos, hogy megéri.

Nincs nagy technológiai követelmény, ha sok a repedés drága lesz, de ha híg volt a beton akkor nem is biztos, hogy máshol nem fog felületi felválás keletkezni.

2017. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs itt lemaradt:

Hát semmiképp sem "folyósnak" kell lennie.

2017. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem nagyon értek hozzá, de szerintetek 150 nm terület esetén nem kellene dilatációs résnek lennie benne? vagy ha van alatta háló, akkor nem kell?
2017. júl. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól látod! Dilatálni is kellene!

Mivel csak egy fotó van az is csak a sarkáról, így ...

2017. júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt a kva mennyi dologtól függ egy betonozás, ehhez képest a legtöbb mezei kőműves brigád jön oszt kiönti és csá mennek is el és ők szakértőnek tartják magukat. Durva...
2017. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!