Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott egy régi parasztház,...

Adott egy régi parasztház, tanyán. Padlós és oda kellene ajzat beton de milyen vastag legyen?

Figyelt kérdés
Régi hajópadló van bent, de az egerek bemennek. Homokos az alja. Hogy lehetne lebetonozni, egy részletes leírás kellene. Nem vagyok egy nagy kőműves! Segítségeteket, előre is nagyon köszönöm.

2017. ápr. 22. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Megbizol egy kőművest vele. De ez nem olyan nehéz.

Fel kell szedni a padlót, tömöriteni az alját , ha vizes akkor fóliát a beton alá. Aztán már lehet betonozni, vizszintbe, megfelelő vastagságúra. A vizszintezésnél kell még figyelembe venni a többi helyiséget is. Összhangba legyenek.

2017. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
AZért egy statikussal is meg kellene nézetned nehogy beszakadjon az egész!!!
2017. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nemértem, miért kell beton alá fóliát rakni. Fölé már logikus.
2017. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi tettünk alá fóliát , és tökéletes. Nekem ezt akkor azzal magyarázták hogy ha vizesedik alulról , a fólia ez ki küszöböli. De mint irja kérdező ha homokos, akkor is tennék. Csak ha tiszta homok a beton alatt , én akkor nem tennék fóliát.
2017. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És azt a homokot, ne szedjem ki jól, utána egy kevés sóder ágyat ne rakjak a homokra? Közbe, olvastam ilyet is, hogy valami sódert jó lenne alá tömöríteni.
2017. ápr. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!