Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2 napja kiderult, hogy egy...

Archies kérdése:

2 napja kiderult, hogy egy 3x2meteres trafohazat tenne az ELMU 50cmre a keritesunktol. A 15 honapos kislanyunk abban a szobaban alszik, igy a feje 170cmre lenne a trafotol. Van valakinek otlete hogyan tudom megakadalyozni a telepitest?

Figyelt kérdés

Egy es ket sarokra is a nalunkenal alkalmasabb hely lenne a telepitesre (pl. gyumolcsos van haz nelkul).

Az onkormanyzat engedelyezte.

Senki nem tajekoztatott minket. Kb 2 nap mulva raknak le.



2017. júl. 23. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
És mégis mi a gond azzal, hogy oda akarják rakni?
2017. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

"Van valakinek otlete hogyan tudom megakadalyozni a telepitest?"

Sehogy!

Ha érintett lennél az engedélyezési eljárásban, már értesítettek volna (kb. 1 évvel ezelőtt).

Mivel nem vagy érintett és közcélú hálózatról van szó kicsi az esélye, hogy bármit is tudsz tenni. De kell egyáltalán tenni? Nálatok amúgy nincs bekötve a villany? Tv, mikró, mobiltelefon, wifi sincs?

2017. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
5%

Én úgy gondolom,minden ilyen beruházásról értesiteni kell a szomszédot .Holnap keresd meg a polgármestert,és a jegyzőt .

Itt valaki nagyot híbázott,vagy valamit elhallgat,de a megvesztegetést sem záron ki .A mai világban pénzért mindenki megvehető .

Még arról is értesitést kaptunk,hogy a a kertünk felett 3 m hosszban légvezeték megy át .

2017. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

2 es te nagyon tévedsz,hogy ezt nem lehet megakadályozni .

Ennél sokkal nagyobb beruházásokat is megakadályozott más a lakosság .Te könnyen beszélsz,mert érintetlen vagy bent .

1 családnak is vannak jogai,és érdekei is .

Nem gondolom hogy te hallgatnád egy trafóház állandó zümmögését .Mint minden ilyen létesitménynek van kisugázása is .

Az is lehet,hogy nem ide tervezték,hanem, a gyümölcsösbe,csak a szomszéd közbe szólt,amikor erről tudomást szerzett .

2017. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
6%
más*= már
2017. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Kasza Tibi után:

Költözzön el!

2017. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

"Mint minden ilyen létesitménynek van kisugázása is"

Van, szó se róla, de hogy mennyire káros (vagy nem) azon lehet vitatkozni. Ezért írtam a mikrót(?), WiFit, mobilt, de lehet sorolni: kipufogógáz, cigifüst, chemtrail, azbeszt, radon, stb.

Ne dramatizáljuk túl!

2017. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

"Még arról is értesitést kaptunk,hogy a a kertünk felett 3 m hosszban légvezeték megy át ."

Persze, hogy arról kaptál, nagy a valószínűsége, hogy a tulajdoni lapra vezeték jog is került bejegyzésre. De az két teljesen különböző "dolog".

2017. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

Eléggé késő van már bármit tenni, az viszontt ény, hogy a hivatalosan megengedhető értékeknél úgyis kevesebb lesz a lakásban - saját megnyugtatásodra, ha üzembe helyezik, akkor kihívod az [link] -t, azok mérnek.

Azt teljesen megértem, hogy nem lesz jó érzés lefektetni a gyermeket esténként - a hivatalos határérték amúgy elég nagy, annyit én sem szeretnék a lakóterem falainál látni. Át kell szerkesztened a lakást.

A körülményekből a gyümölcsös arra utal, hogy lett volna más, ennél előnyösebb hely is. Kissé lenézem a tervezőt, elvégre aki ma a lakossági tiltakozás lehetőségével nem számol, annak esze túl kevés van ahhoz, hogy egyedül kiengedjék az utcára.

2017. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Van-e wifim, mikrom, telefonom? Igen van. Neked gyereked? Ha van, akkor tudhatnad, hogy azilyen problemakat nem egy legyintessel oldjuk meg, h biztos nem karos neki. Tudnak-e rola papirt adni h nem karos? Biztos. Es ez hiheto es 100%os bizonyossagot ad? Semmi sem ad annyit. Es ez az a helyzet ahol nem ered be 99%kal. Nem 10-20 meterrol beszelek, hanem 170 cm-rol. Nem hiszem h egyalalan a tavolsag szabalyos lenne.
2017. júl. 23. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!