Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2 napja kiderult, hogy egy...

Archies kérdése:

2 napja kiderult, hogy egy 3x2meteres trafohazat tenne az ELMU 50cmre a keritesunktol. A 15 honapos kislanyunk abban a szobaban alszik, igy a feje 170cmre lenne a trafotol. Van valakinek otlete hogyan tudom megakadalyozni a telepitest?

Figyelt kérdés

Egy es ket sarokra is a nalunkenal alkalmasabb hely lenne a telepitesre (pl. gyumolcsos van haz nelkul).

Az onkormanyzat engedelyezte.

Senki nem tajekoztatott minket. Kb 2 nap mulva raknak le.



2017. júl. 23. 19:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Meg ezt talaltam: 7. § (1) A szabadtéri elhelyezésű, tartószerkezeten elhelyezett átalakító és kapcsoló berendezés biztonsági övezete a berendezés szélétől vízszintesen:

a) 35 kV névleges feszültségszintig 5 méter,

2017. júl. 23. 20:58
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

7 es nem túl dramatizálás,de minden létesitményről ami engedély köteles,annak a szomszédnak tudni kell,és minimum értesiteni kell .

Jól írta itt 1 válaszoló a tervező nem volt a tudása magas fokán,de a mai magyar országban minden kivitelezhető,ha azt megfizeti .

2017. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Tudtam, hogy valaki előhozza a biztonsági övezetet.

Amellett a leírásodból arra következtetek, hogy egy fallal határolt építményt akarnak lerakni, nem pedig "szabadtéri elhelyezésű, tartószerkezeten elhelyezett".

Ezzel, már bocs, ne égesd magad hivatalok előtt,a villamosmű biztonsági övezete az arról szól, hogy mi ne veszélyeztesse a közcélú villamosművet.

Építménynél amúgy szó nincs 5 méterekről, ugyanezen paragrafusban:

(2) Föld feletti vagy föld alatti épületben, építményben elhelyezett átalakító és kapcsoló berendezés biztonsági övezetét a berendezés falai határolják.

2017. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Sztrogoff rátapintott a lényegre.

Hány olyan lakóépület (panel} van ahol az alagsorban van a trafó.

2017. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
4%

Én a helyedben odaállnék a munkagép elé, ha kell odaláncolnám magam.

El fognak menni.

Nálunk ki akartak lakoltatni egy nőt, az azzal fenyegetőzött, hogy kiugrik az ablakon.

Vajon kilakoltatták?

azóta is ott lakik.

2017. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%
A tartószerkezet az az oszlop...itt egy kis betonkockáról beszélgetünk amiBEN van a trafó. Ráadásul 35kv os hálózat csak Borsodban van egy pár kilómáteres szakaszon. A betonházas trafók 10kv osak. Amúgy ezt az egy vagy két sarokra alkalmasabb hely lenne ezt honnan vetted? Mi alapján lenne ott jobb? Távolabb van tőletek...De azt is gondolom hogy nem tegnap ásták fel az egész környéket és tették le a kábeleket mert az nem 2nap. Itt nem lesz semmi "sugárzás" vagy "elektroszmog" meg bármilyen ilyen f@$zság.
2017. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

1. Nincsen 1,5meterre lakohaz tole, csak egy gyumolcsos

2. A kabelezes ugyanebben az utcaban fut vegig. Ugyanugy fel van asva elotte mint elottunk.

3. 3 napja asnak elottunk. Penteken szoltak h trafohaz is lesz.

2017. júl. 23. 21:41
 18/25 A kérdező kommentje:

A kommentek egy reszet ertem. Nem tartoszerkezet. OK.

A kerdes, hogy mi kell ahhoz h ujratervezzek a dolgot es mashova tegyek.

Aki szerint ez nem veszelyes azoknak ugy tennem fel a kerdest, h nem szeretnem ha a hazam kevesebbet erne mert trafohaz van mellette, mert van sok olyan ember mint en, aki nem szereti a hasonlo bizonytalansagot.

Nem az a kerdes, hogy karos vagy nem, hanem hogy hogyan erjem el h mashova keruljon. Koszi

2017. júl. 23. 21:45
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

"Én a helyedben odaállnék a munkagép elé, ha kell odaláncolnám magam"

Ezt talán nem kellene!

Jobb esetben elzavarnak a munkások, rosszabb esetben fel is jelentenek. Ez nem a "ligetvédők" esti meséje, ahol meg van rendezve az előadás.

2017. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Most már k* nehéz lesz, a tervezést kétszer végigfuttatni majdnem dupla költség... Meg akkor lehet, hogy a mostani kábelárok egy része is felesleges. Satöbbi.


Igen, a panelek. Nos, közvetlen tapasztalásom a Fehérvári út melletti paneleknél volt, ott annyi eszük volt a tervezőknek, hogy az alagsori állomás fölé a közös képviselő irodáját tervezték. Ez ugye még az átkosban volt, belefért a pazarlásba. Aztán a 90-esekben ezek egy részét rezsicsökkentési szándékkal eladták lakásnak, no de akkor jött a katódsugárcsöves monitorok időszaka, azok nem is bírták ezt a térerősséget, a vége az lett, hogy az ELMŰ saját forrásból átalakította a villamos berendezéseket az állandó nyivákolás miatt - összekötve a zajcsökkentéssel, mert bizony ezek zúgtak is. Voltam ilyenben éjjel, a töltés felőli oldalon, a vágányon állt egy dízel lokomotív, annak az alapjárati hangja is elfedte a zúgást, de ha csönd lett, akkor bizony nem lehetett azt mondani, hogy ez elviselhető. :)

2017. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!