Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Térkövezéshez mennyi anyaggal...

Térkövezéshez mennyi anyaggal számoljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék térkövet lerakatni a hamarosan készülő kocsibeállónk alá. Azt tudom, hogy a térkövön és a szegélyeken kívül többféle anyagra is szükség lesz (pl. aprószemcséjű homok, darált beton/dolomit, stb).

Aki már készített ilyet, meg tudná írni, hogy a különböző anyagokból négyzetméterenként mennyi anyaggal érdemes számolni?

Előre is köszönöm!


2017. júl. 25. 11:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyit akartam tisztázni a kevésbé jóindulatú kommentek megelőzésére, hogy természetesen, mivel nem értek hozzá, szakit akarok hívni.

És pont azért akarom tudni, hogy miből mennyi anyag kell, hogy ne tudjon átvágni, ki tudjam választani a leghozzáértőbbet, legtisztességesebbet. (Már volt rossz tapasztalatom: bádogost hívtam, ránézett a szőke nő fejemre, és mondott egy csillagászati összeget, meg mellékelve egy mesét, hogy milyen tömérdek mennyiségű, borzalmasan drága anyagot kell beszereznie egy kúpcserép visszarakásához... Hála Istennek nem dőltem be, de akkor eldöntöttem, hogy legközelebb előtte szeretnék tájékozódni!) Szóval légyszi tényleg csak az írjon, aki segíteni szeretne nekem, a "vedd a fáradtságot és kérj árajánlatot egy szakitól" jellegű kommenteket köszönöm, nem kérem.

2017. júl. 25. 11:29
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
szerintem vedd a fáradtságot és.....áhh úgyis tudod.
2017. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ezekből ki tudod számolni közelítőleg

[link]


itt rétegrend rajz is van

[link]

2017. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a cikkek küldőjének köszönet!
2017. júl. 25. 13:13
 5/5 A kérdező kommentje:

Jól számoltam?

1 m2-re kell számolnom:

-murva: 0,25 m3, VAGY töltősóder: 0,25

-homok (0-4 mm): 0,04 m3,

-fugázáshoz finom szemcséjű homok: 0,01 m3

2017. júl. 26. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!