Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külső hőszigetelést tervezek.1...

Külső hőszigetelést tervezek.10 cm vastag EPS-t hőszigetelő rendszer ragasztanék így lehetséges?

Figyelt kérdés
Elötte a falat be vakolom, és a száradt vakolt falra húzok fel ragasztót a 10mm-es glettvassal aztán a lapra a sima végével. Vagy még kell külön dübelezni? És mikortól kötelező a rendszert dübelezni? Igy nem fogja a szél leszakítani?
2017. júl. 30. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Hello!


Vakolni előtte felesleges és pénzkidobás, az eps táblákat meg így kell ragasztani:

https://www.youtube.com/watch?v=2d63Vy5pmmc

Dübelezni nem kötelező, de ajánlott. Egy jó tanács: ha még nem csináltál ilyent, inkább bízd szakemberre :)

2017. júl. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A linkelt videóban 1:04-nél látott "szélek kenése" műveletet én még élőben sosem láttam kőművestől. A mienket is csak 6 pogácsát nyomva kezdték el feltenni a szélek megkenése nélkül. Alánézve végigláttam 6 méteren keresztül.

Na, én visszaszedettem velük, és végül jobbnak láttam, ha telibe kenetem ragasztóval az egész hátlapot.

Van a Mapeinek, de más ragasztó gyártónak is olyan anyaga, amit nem kell dűbelezni előírás szerint. De én sem mertem bevállalni, így a telibe kenés mellett persze dűbelezve is lett.

2017. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnél is így van a hőszigetelés 10 éve csak 5cm vastaggal és azt mondta hogy ilyenkor nem kell dűbelezni.
2017. júl. 31. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a videó alapján csináltattuk a szigetelést és be is dübeleztük. Elméletileg a szél szívó ereje miatt kell, de ha rendesen meg van kenve a lap, akkor elhagyható.
2017. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenféleképp ajánlott a dübelezés, mivel a viharos szél szívóhatása bizony letépheti a hőszigetelést. Azért azt se feledjük, hogy nyáron akár 50 fokos is lehet a fal, télen -20 is előfordulhat, ekkora hőingás mellett a ragasztó 20 év múlva nem biztos, hogy olyan tulajdonságokkal bír, mint újkorában. Ha a homlokzat meg magasabb mint 4-5 méter, akkor már szinte kötelező a dübelezés.
2017. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8 méterig és 6 cm vastagságig nem kötelező dübelezni.

Vakolni csak akkor kell, ha a fal egyenetlenségei 1 cm-t meghaladják. Ennyinél többet már nem szabad ragasztóval "kihozni"

Vakolás után természetesen ajánlott várni legalább egy hónapot /nyáron/

2017. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!