Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A nyereg vagy a sátortető...

A nyereg vagy a sátortető kivitelezése olcsóbb?

Figyelt kérdés

A nyeretetőnek csak a gerincén van kúpcserép, és szerintem egyszerűbb a cserepezése is, sokkal több egész cserép megy rá, viszont itt a tűzfal okoz gondot, hogy a téglákat kell háromszögletűre vágni. A sátortetőnél pont forditva, sokkal több kúpcserép kell, ami köztudott, hogy marha drága, a cserepet kell háromszögletűre vágni, viszont nem kell a tűzfallal pepecselni. Melyik az előnyösebb, melyik kivitelezése az olcsóbb? Amúgy a hely, ahol épitkeznénk nagyon impozáns, sokszor járnák fel éjszaka bambulni.

Ha lehet hozzáértő válaszoljon, indokkal!

Köszönöm!



2017. aug. 11. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

A tűzfalnál amit eddig láttam nem vagdossák a téglákat. Bár jobban belegondolva tényleg láttam már olyat is, ahol a megmaradt törmelék dirib-darab téglákat használták erre a célra, hogy a réseket kitöltsék.

De gyakrabban olyat látok, hogy kirakják "szögletesre" Aztán bezsaluzzák és beton.

A sátortetőnél eleve a tető felülete is jóval kisebb, igaz hogy négy oldalról kell rakni. Szerintem nem véletlen hogy az 50-es évek kis költségvetésű kockaházait is ilyenre csinálták.

Én magam a nyeregtetőre szavaznék. Már csak azért is mert nagyobb padlástered van. Esetleg később lehet fölfelé a tetőtérben bővíteni a házat.

2017. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ment a zöld kéz! MIntha nagymamáméknál láttam volna a nyeregtetőn, hogy háromszögletűre van vágva a kisméretű tégla, de valahogy számomra elképzelhetetlen, hogy egy nagy 30 38 centis téglát ugyanezzel a módszerrel vagdosná a kőmőves. Tudom azt is, hogy egy sátortető impozánsabb, de igen, amit irtál, hogy a helykinálat is nagyobb nyeregnél. Ami még eszembe jutott, hogy hőtechnikai szempontból lehet rosszabb a nyeregtető? A kivitelezése drágább lesz? Úgy számoltam laikusan, hogy a tégla miatt sokkal drágább lesz.:((
2017. aug. 11. 14:13
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
sátortető bonyolultabb, nem véletlen hogy nyeregtetős a házak nagy része. Nyeregtetőnél egy téglát sem vágnak, szépen felezve egymásra rakják, majd a rést kitömítik.
2017. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

A 38cm téglafal ha még szigetleve is lesz, nem hiszem, hogy lényegesen rosszabb hőszigetelésű, mint a kőzetgyapottal szigetelt tetőhéjazat. Emiatt nem aggódnék de nem vagyok építész...

Kell a plusz tégla, vakolat, egyebek. Valamennyivel lehet hogy drágább lesz, de egy ház teljes költségvetését szerintem nem dobja meg lényegesen többel.

A pontos árakat nem tudom, mi már régen csináltuk és egyértelmű volt a nyeregtető.

2017. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Helyi rendeletben meg szokták határozni, hogy lehet-e sátortető - általában nem szeretik. Ennek a tervező utána néz. A sátortető olcsóbb, kevesebb az anyagigénye (tégla, faanyag, cserép), de később nem éri meg beépíteni. Inkább csak mediterrán házaknál terveznek ilyet.
2017. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A házunk 16x10 m bruttó alapterületű lesz, tételezzük fel 25 fokos lejtésű nyeregtetővel. Ha mondjuk ez a gerincen a födémhez képest 3,5 métert jelent akkor a 16 méter hossz és a 3,5 m magasság miatt a tűzfal területe 28nm. Vagyis összesen 56nm. Akkor a 6000ft nm árban lévő tégla 300.000ft plusz költséget jelent?? És akkor még a szigetelés anyagköltség 7000, munkadíj 3000ft négyzetméter ár miatt további 600.000ft? Hát akkor sokkal drágábbra jön ki a nyeregtető. Vagy én vagyok ennyire borúlátó?
2017. aug. 11. 16:20
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

25 fokos lejtésű nyeregtetővel? Nem lesz az egy kicsit lapos? Egy erősebb szél visszakergeti rajta a csapadékot.

Ami a költségvetést illeti, a kőművesmunka mindig olcsóbb, mint a tetőfedő munkája. Anyagban is, munkadíjban is. Főleg, ha a hőszigetelést is beleszámítod.

2017. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

25 fokos hajlásszög már nagyon határeset, én biztos minimum 35 fokot csináltatnék.

porhó és a csapó eső alaphangon bemegy a cserép alá viharban.

a nyereg lényegesebben olcsóbb, ha azt nézzük hogy a sátortetőnél 8X kell cserepet vágni az éleknél, és általában egy vágás egy cserép.

ugyan ez van a tetőléccel és a szerkezeti faanyaggal.

a fogalmakat meg tegyük tisztába, a tűzgátló fal tetősíkon kívül van, ennek a tetejére valamilyen korcolt lemez fedés kerül általában.

itt a téglákat teljesen felesleges beszabni hisz alapból egy zsaluzott beton koszorút kap a fal.

ez minimum 600-800 ezer többletköltséggel jár.

amiről ti beszéltek az a csúcsfal. ha profi a kőműves csapat akkor van tégla vágójuk és beszabják szépen szögre a téglákat.

ha nincs akkor úgynevezett "macskalépcsősre" hagyják, és a tető elkészülte után valamivel kipótolják a hiányzó részeket.

(egy épület bádogos-tetőfedő)

2017. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

25 fok szerintem is nagyon lapos. Gyakorlati problémákat is okozhat és hülyén is nézne ki.

800-900eFt. Így kimondva sok. De a házad össz költségvetésének csak pár százaléka.

Jó nagy ház lesz.

Ami a sátortető engedélyezését illeti. A szomszédomban két éve építettek egy ilyen házat. A szomszéd utcában épp most ácsolnak egy ilyen tetőt. Mifelénk nem szokott probléma lenni.

2017. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Látom hozzátok képest csak egy ovis vagyok:) A 25 fokos dőlésszöget azért gondoltam, mivel az inkább laposabb, és mai kornak megfelelő arculatú ház lenne. Régebben volt divat a nagy, 45 fokos nyeregtetők, amik inkább a 80 as éveket idézik bennem. De most, hogy beszéltek róla igazatok van,túlságosan lapos.

Ezeket a számolásokat laikusként néztem, hogy mi mennyibe kerül, és az említett háromszög területnagysága meglepő eredményeket hozott. így jött ki nekem az 1 milliónál is több. De akkor végeredményben melyik fog többe kerülni? Nekünk az építész 4.000ft-ot mondott a falazás négyzetméter árára, és 2.000ft-ot az ácsmunkára.

2017. aug. 11. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!