Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora gerenda/szarufa lehet...

Mekkora gerenda/szarufa lehet indokolt és elégséges? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2,5m * 5m-es melléképületem. Kistéglából készült vékony falai vannak (9-10 cm vakolva az egész). Ezen volt egy rendes cseréptetőcske, de már 50 év, új korában is szedett-vedett volt, mára pedig már csereéretté vált. Lebontottuk. Most készül egy kis 10-12 cm-es vasalt koszorú a falakra, majd menne fel egy új cseréptető. Menyezetet nem tervezek, a szarufák alatti teret kiválóan tudnám használni például a kasza tárolására. Korábban 8*12es gerendák voltak és 8*8-as szarufák. Szeretném úgy megcsinálni, ha már hozzányúltam a kamrához, hogy többet ne kelljen. Mekkora gerendára, szarufára lehet szükségem, hogy ezt a 2,5 métert egy nyeregtetővel áthidaljam? Szükség van más paraméterre ennek a biztonságos megállapításához?

2017. aug. 16. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Manapság ilyet inkább pallóból csinálnak, gazdaságosabb. Ugyanis statikailag a gerenda szélessége nem sokat számít, a magassága fontos a teherviselésben. Ilyen kis fesztávra szinte bármi jó. 5*12 cm, vagy 5*15 cm pallók bőven megfelelnek.
2017. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséget. Még egy kérdésem hadd legyen. Ha netán bitumenes hullámtetőt teszek fel - még ez nem eldöntött -, aminek súlya lényegében nincs, 45 foknál indokolt az 5*12 még mindig (a hó/szél/bármi miatt)? Megnéztem egy pár elemes faháznál, mekkorákat használnak:

43*90*2690

43*95*2885

43*145*2990

34*112*2062

34*135*3000

Tartósat szeretnék, de gazdaságosat is. Ezek biztos kicsik, de kell nekem az 50*120*1900 vajon? Vagy a bitumenes megoldást hagyjam?

2017. aug. 17. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!