Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van itt olyan, aki nőként...

Van itt olyan, aki nőként egyedül belemert kezdeni maga egy házépítkezésbe?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz?
2017. aug. 19. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mi köze a nemednek hozzá?

Én férfiként nem merek, mert átvágna mindenki, mert egy fikarcnyit se értek hozzá.

Sógornőm meg simán levezényel bármilyen építést, felújítást, mert otthon van a témában.

2017. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az 1-nek, nem árt érteni hozzá, vagy egy hozzáértő rokon, barát segítségét kérni, nemtől függetlenül.
2017. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá és nincs olyan ismerősöm, aki tudna segíteni vagy értene hozzá

MEgbízható céget pedig nagyon nehéz találni

2017. aug. 19. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Abba még nem, csak tervben van. Komplett felújítást már csináltam, gyakorlatilag csak a főfalakat és a tetőt hagytam meg, aljzatbetonig lecsupaszíttattam, komplett fűtésszerelés, vezetékcsere, nyílászárócsere, teljes átalakítás wc, fürdő, konyha áthelyezésével, helyiségek összenyitása, leválasztása, betonozás, szigetelés, burkolás. A legnehezebb a szakik összeszervezése volt, 2 hónap alatt le kellett zongorázni az egészet bontástól a festésig, nem lehetett csúszás.

Az új rendelkezések értelmében mindenképp kell egy felelős kivitelező, nem lehet kalákában építkezni, mint régen. Ha az anyagi fedezet megvan rá, az a legegyszerűbb, ha egy generálkivitelezővel kötsz szerződést. Legyenek benne pontos határidők, kötbérrel, fázisonként fizess, legyen benne a garanciavállalás is pontosan. Csináltass egy részletes kivitelezési tervet, megéri az árát, tartalmazza pontosan, hogy milyen anyagok, pontosan mekkora mennyiségben kellenek, alkalmazd a tervezőt vagy egy hozzáértő műszaki felügyelőt, aki minden fázist leellenőriz menet közben. Semmit ne fogadj el, amit nem a terv szerint csináltak, csak azt, amit a felügyelő rendben talál - javítsák ki, csinálják újra, de nem a te költségeden. Jobban jársz, ha közvetlenül te rendelsz meg/szerzel be mindent, és nem hagyod a kivitelezőre. Ha mégis, akkor viszont számoltasd el számlával+fuvarlevéllel, az alapján fizess. Ezeket is mind rögzíteni kell a szerződésben, a fizetési ütemezéssel együtt.

Ha komplett brigáddal + saját felügyelőddel csináltatod, precíz, részletes szerződéssel, részletes terv alapján, valójában nem nehéz, az anyagbeszerzés sem ördöngösség az internet korában. Informáld le a kivitelezőt, az a legfontosabb.

2017. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keresel egy generálkivitelezőt és keresel egy normális műszaki ellenőrt, drágább lesz így de normálisan fel fog épülni a házad.
2017. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan durva ez a mai világban. Én nem kezdenék bele, de csupán csak az anyagiak miatt, valamint azért, mert látom, hogy agymenés az egész.

Rengeteg kivitelezővel dolgozom együtt és szinte mindenhol panaszkodnak a tulajdonosok is, hogy nehéz. Nem maga az építés folyamata, főleg ha jó kivitelező tartja kézben a dolgokat, hanem az ügyintézés Magyarországon.

Idegrendszer kell hozzá, talpraesettség és kiállás, semmi egyéb.

2017. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!